Κηφισιά – ΟΦΗ 1-0: Σπουδαία πρόκριση με Κουιρουκίδη

Η Κηφισιά με γκολ του Κουιρουκίδη στο 64ο λεπτό επικράτησε 1-0 του ΟΦΗ και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

«Θύμα» έκπληξης έπεσε ο ΟΦΗ στο Κύπελλο Ελλάδας. Η Κηφισιά παρουσιάστηκε δυνατή και έτοιμη, απέναντι στους Κρητικούς που δεν μπήκαν ποτέ στον αγώνα και έμειναν εκτός θεσμού.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Κουιρουκίδης στο 64’ μετά την ωραία προσπάθεια των Τετέι, Νοικοκυράκη. Οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλες ευκαιρίες να σκοράρουν και στο πρώτο ημίχρονο με τον Τετέι ενώ ο ΟΦΗ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 64’ δεν κατάφερε μέχρι το φινάλε να απειλήσει.

Μάλιστα το κακό για τον Νίκο Νιόπλια είναι πως έχασε και τους Γιαννούλη, Μεγιάδο, Ντιουσέ.