Αετός Λουτρών – Αλμυρός Ηρακλείου 2-5: Σφράγισαν το εισιτήριο οι κρητικοί

Ο Αλμυρός Ηρακλείου νίκησε στη Μυτιλήνη τον Αετό Λουτρών με 5-2 στην παράταση (κανονικός αγώνας 2-2) και πέρασε στη δεύτερη φάση του κυπέλλου Ελλάδας

Ο Αλμυρός Ηρακλείου νίκησε στη Μυτιλήνη τον Αετό Λουτρών με 5-2 στην παράταση και σφράγισε το εισιτήριο για την δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Η κανονική διάρκεια βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 2-2.

Στο 7’ ο Μιχαλάκης έκανε το 0-1 και στο 9’ ο Φραγκουλάκης ισοφάρισε σε 1-1. Το 1-2 σημείωσε στο 48’ ο Ντονίσιο και στο 77’ ο Σεφουλάι έγραψε το 2-2. Έτσι έληξε το 90λεπτο και στην παράταση και στο 93’ ο Πιερτζιάκομι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-3. Δύο λεπτά αργότερα, ο Κατσικοκέρης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (μετά από χέρι του Σεφουλάι) πέτυχε το 2-4. Το τελικό 2-5 διαμόρφωσε στο 115’ ο Χαϊντίνι.

Την ερχόμενη Τετάρτη η ομάδα του Γαζίου θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον Απόλλων Ευπαλίου από τη Φωκίδα.