Μίντλεσμπρο-Τότεναμ 1-0: Ο φονέας των γιγάντων «χτύπησε» ξανά (vids)!

«Ψυχωμένη» Μίντλεσμπρο κέρδισε την Τότεναμ στη παράταση με 1-0 και πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του FA Cup!

Δεύτερη μεγάλη έκπληξη από την Μίντλεσμπρο στο Κύπελλο Αγγλίας αφού επικράτησε 1-0 της Τότεναμ στην παράταση και προκρίθηκε στα προημιτελικά!

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης κύλησε δίχως πολλές καλές στιγμές. Αντίθετα στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Κόντε προσπάθησαν να βρουν το γκολ που θα τους έδινε την πρόκριση.

Στο 60' ο Χάρι Κέιν σκόραρε, αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ενώ στη συνέχει οι φιλοξενούμενοι είχαν και άλλες καλές στιγμές όμως ο Σον και ο Ντάιερ τις σπατάλησαν.

Έτσι, η αναμέτρηση οδηγήθηκε στην παράταση όπου και πάλι η Μίντλεσμπρο έκανε το «θαύμα» της. Στο 107' ο Κρουκς βρήκε τον Κόμπερν μέσα στην περιοχή και εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λιορίς.

Στο υπόλοιπο της παράτασης τα «Σπυρούνια» προσπάθησαν να πετύχουν έστω το γκολ που θα έστελνε το ματς στα πέναλτι και παραλίγο να το κάνουν όταν μετά από κεφαλιά του Ντάιερ η μπάλα κόντραρε, όμως Λάμλεϊ κράτησε το 1-0 στέλνοντας την ομάδα του στα προημιτελικά!