Γ' Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες (12/1): Νίκες Εθνικού, Πανσερραϊκού, Καλλιθέας, Κερατσινίου

Διαβάστε αναλυτικά τι έγινε στους κυριακάτικους (12/1) αγώνες, την επόμενη αγωνιστική και τις βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους της τρίτης εθνικής κατηγορίας.

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες (12/1): Νίκες Εθνικού, Πανσερραϊκού, Καλλιθέας, Κερατσινίου

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική των οκτώ ομίλων της Γ' Εθνικής κατηγορίας:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Αετός Ορφανού - Κιλκισιακός 3-0
Κεραυνός Πέρνης - Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-1
Δόξα Κάτω Καμήλας - Άρης Αβάτου 1-1
Πανδραμαϊκός - Πανσερραϊκός 0-1
Δόξα Θεολόγου - Απόλλων Παραλιμνίου 0-2
Ορφέας Ξάνθης - Νέστος Χρυσούπολης 2-1
Ρεπό: Ηρακλής Ζυγού

Η επόμενη αγωνιστική (16η 19/1): Κεραυνός Πέρνης – Αετός Ορφανού, Ένωση Αλεξανδρούπολης – Δόξα Κάτω Καμήλας, Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης, Κιλκισιακός – Ηρακλής Ζυγού, Άρης Αβάτου – Δόξα Θεολόγου, Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης. Ρεπό: Πανδραμαϊκός.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Πανσερραϊκός 36 (38 - 8)
2. Νέστος Χρυσούπ. 31 (24 - 15)
3. Πανδραμαϊκός 30 (24 - 12)
4. Απόλλων Παραλ. 25 (21 - 12)
5. Άρης Αβάτου 23 (21 - 16)
6. Δόξα Κ. Καμήλας 23 (26 - 17)
7. Αετός Ορφ. 19 (20 - 16)
8. Ένωση Αλεξ. 17 (14 - 20)
9. Ορφέας Ξάνθης 15 (13 - 23)
10. Κεραυνός Πέρν. 15 (19 - 24)
11. Ηρακλής Ζυγ. 7 (6 - 15)
12. Κιλκισιακός 7 (9 - 30)
13. Δόξα Θεολ. 2 (4 - 31)

2ος ΟΜΙΛΟΣ (19η αγωνιστική)

Σειρήνα - ΠΑΣ Φλώρινα 0-3 α. α.
Νίκη Αγκαθιάς - Γιαννιτσά 1-1
Θερμαϊκός - Ποσειδώνας Μηχανιώνας 2-4
Αστραπή Μεσοποταμίας - Αλμωπός Αριδαίας 0-4
Θύελλα Σαρακηνών - Μακεδονικός 1-0
Αγροτικός Αστέρας - Μέγας Αλέξανδρος Τρικ. Ημαθίας 1-1
Εδεσσαϊκός - Νέα Καλλικράτεια 1-0
Ρεπό: Άρης Παλαιοχωρίου

Η επόμενη αγωνιστική (20η 19/1): Νίκη Αγκαθιάς – Σειρήνα (ματαιώθηκε), Γιαννιτσά – Αστραπή Μεσοποταμίας, Αλμωπός Αριδαίας – Θύελλα Σαρακηνών, Νέα Καλλικράτεια – Μέγας Αλέξανδρος Τρικ. Ημαθίας, ΠΑΣ Φλώρινα – Θερμαϊκός, Ποσειδών Μηχανιώνας – Άρης Παλαιοχωρίου (ματαιώθηκε), Μακεδονικός – Εδεσσαϊκός. Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αλμωπός Αριδ. 47 (42 - 5)
2. Γιαννιτσά 38 (24 - 7)
3. Μακεδονικός 35 (26 - 6)
4. Ν. Καλλικράτεια 31 (30 - 14)
5. Θερμαϊκός 30 (30 - 16)
6. Εδεσσαϊκός 30 (28 - 12)
7. Μέγας Αλέξ. Ημ. 30 (21 - 15)
8. Ποσειδών Μηχ. 27 (29 - 20)
9. Θύελλα Σαρακ. 27 (26 - 24)
10. Νίκη Αγκαθιάς 22 (17 - 14)
11. Αγροτικός Αστ. 21 (20 - 15)
12. ΠΑΣ Φλώρινα 20 (17 - 26)
13. Αστραπή Μεσ. 10 (9 - 40)
14. Σειρήνα -6 (4 - 58)
15. Άρης Παλαιοχ. -9 (0 - 51)

* Ο Άρης Παλαιοχωρίου έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.
* Η Σειρήνα έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Μετέωρα - Αταλάντη 2-1
ΑΕ Καρίτσας - Διαγόρας Στεφανοβικείου 0-1
Διγενής Νεοχωρίου - ΑΟ Ποταμιάς 4-1
Ατρόμητος Παλαμά - Δίας Δίου 1-0
Θησέας Αγριάς - ΑΟ Σελλάνων 3-1
Οικονόμος - Αλμυρός 0-0
Ηρακλής Λάρισας – Πιερικός 0-0

Η επόμενη αγωνιστική (16η 19/1): ΑΕ Καρίτσας – Μετέωρα, Διαγόρας Στεφανοβικείου – Ατρόμητος Παλαμά, Δίας Δίου – Οικονόμος, Αλμυρός – Πιερικός, Αταλάντη – Διγενής Νεοχωρίου, ΑΟ Ποταμιάς – Θησέας Αγριάς, ΑΟ Σελλάνων – Ηρακλής Λάρισας.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Πιερικός 38 (30 - 3)
2. Θησέας Αγρ. 28 (30 - 20)
3. Ηρακλής Λάρ. 27 (20 - 17)
4. ΑΕ Καρίτσας 25 (25 - 12)
5. Ατρόμητος Παλ. 25 (19 - 14)
6. ΑΟ Σελλάνων 24 (19 - 16)
7. Αταλάντη 19 (16 - 24)
8. Διγενής Νεοχ. 18 (27 - 24)
9. Αλμυρός 18 (13 - 17)
10. Διαγόρας Στεφ. 17 (12 - 17)
11. Οικονόμος 17 (13 - 17)
12. Μετέωρα 17 (17 - 17)
13. Δίας Δίου 16 (14 - 26)
14. ΑΟ Ποταμιάς 2 (7 - 38)

4ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Τηλυκράτης - Θιναλιακός 1-1
Απόλλων Ευπαλίου - Ανατολή 1-2
ΑΕ Ποντίων - Μακεδονικός Φούφα 2-1
Αχέρων Καναλακίου - ΑΕ Λευκίμμης 2-0
ΠΑΣ Πρέβεζα - ΑΕ Μεσολογγίου 2-0
Αναγέννηση Άρτας - Σούλι Παραμυθιάς 0-1
Αστέρας Ιτέας - Ναυπακτιακός Αστέρας 0-3 α. α.

Η επόμενη αγωνιστική (16η 19/1): Απόλλων Ευπαλίου – Τηλυκράτης, Ανατολή – Αχέρων Καναλακίου, ΑΕ Λευκίμμης – Αναγέννηση Άρτας, Σούλι Παραμυθιάς – Ναυπακτιακός Αστέρας, Θιναλιακός – ΑΕ Ποντίων, Μακεδονικός Φούφα – ΠΑΣ Πρέβεζα, ΑΕ Μεσολογγίου – Αστέρας Ιτέας (ματαιώθηκε).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΕ Ποντίων 34 (24 - 7)
2. Αχέρων Καναλ. 31 (21 - 8)
3. Αναγέννηση Άρτ. 29 (28 - 15)
4. Σούλι Παραμ. 27 (13 - 9)
5. Θιναλιακός 21 (16 - 13)
6. Τηλυκράτης 21 (14 - 12)
7. Μακεδονικός Φ. 19 (14 - 18)
8. Ανατολή 19 (20 - 21)
9. ΠΑΣ Πρέβεζα 19 (9 - 11)
10. Ναυπ. Αστέρας 18 (13 - 19)
11. ΑΕ Λευκίμμης 16 (11 - 17)
12. ΑΕ Μεσολογγίου 14 (15 - 17)
13. Απόλλων Ευπ. 11 (16 - 29)
14. Αστέρας Ιτέας 0 (11 - 29)

* Ο Αστέρας Ιτέας έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

5ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Θύελλα Καμαρίου - Φωστήρας 3-1
Εθνικός - Άνω Μερά 1-0
ΑΕ Μοσχάτου - Κηφισιά 0-1
Άγιος Ιερόθεος - Ακράτητος 3-2
Ηλυσιακός - Πανθηραϊκός 0-1
Κερατσίνι - Ερμής Κορυδαλλού 2-1
Άγιοι Ανάργυροι – Καλλιθέα 0-2

Η επόμενη αγωνιστική (16η 19/1): Εθνικός – Ακράτητος, Άνω Μερά – Θύελλα Καμαρίου, Φωστήρας – Κερατσίνι, Ερμής Κορυδαλλού – Καλλιθέα, Ακράτητος – ΑΕ Μοσχάτου, Κηφισιά – Ηλυσιακός, Πανθηραϊκός – Άγιοι Ανάργυροι.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Θύελλα Καμ. 35 (30 - 15)
2. Καλλιθέα 31 (24 - 10)
3. Αγ. Ιερόθεος 27 (18 - 16)
4. Πανθηραϊκός 26 (15 - 7)
5. Μοσχάτο 25 (22 - 16)
6. Κηφισιά 25 (20 - 17)
7. Φωστήρας 21 (18 - 15)
8. Κερατσίνι 21 (13 - 13)
9. Άνω Μερά 20 (11 - 10)
10. Εθνικός 18 (14 - 13)
11. Ακράτητος 12 (13 - 21)
12. Ηλυσιακός 9 (7 - 20)
13. Άγ. Ανάργυροι 8 (10 - 23)
14. Ερμής Κορυδ. 6 (10 - 29)

6ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Παναρκαδικός - Ρόδος 0-2
Κιθαιρών Καπαρελλίου - Κόρινθος ’06 ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
Αχαρναϊκός - ΑΟ Υπάτου 0-2
Αήττητος Σπάτων - Θύελλα Ραφήνας 1-2
Μαρκό - ΑΕΚ Τρίπολης 6-1
Παλληνιακός - Αιολικός 0-3
Ρεπό: Νέα Αρτάκη

Η επόμενη αγωνιστική (16η 19/1): Παναρκαδικός – Παλληνιακός, Ρόδος – Κιθαιρών Καπαρελλίου, ΑΟ Υπάτου – Μαρκό, Αιολικός – Νέα Αρτάκη, Κόρινθος ’06 – Αήττητος Σπάτων, Θύελλα Ραφήνας – ΑΕΚ Τρίπολης. Ρεπό: Αχαρναϊκός.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ρόδος 35 (28 - 6)
2. Μαρκό 27 (26 - 13)
3. ΑΟ Υπάτου 24 (20 - 10)
4. Παναρκαδικός 23 (23 - 15)
5. Αήττητος Σπ. 22 (14 - 17)
6. Θύελλα Ραφ. 20 (11 - 14)
7. Κιθαιρών Καπ. 17 (12 - 12)
8. Αιολικός 16 (15 - 12)
9. Νέα Αρτάκη 16 (14 - 14)
10. Παλληνιακός 15 (14 - 19)
11. Κόρινθος 2006 14 (11 - 19)
12. Αχαρναϊκός 13 (11 - 19)
13. ΑΕΚ Τρίπολης 2 (6 - 35)

7ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Σπάρτη- Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-1
Αστέρας Βλαχιώτη - ΠΑΟ Βάρδας 2-0
Ολυμπιακός Ζαχάρως - Τσιλιβή 2-0
Ναύπλιο - Διαβολίτσι 1-0
Ερμιονίδα - Παναργειακός 7-0
Ζάκυνθος - Θύελλα Πατρών 3-2
Πανηλειακός – Πανγυθεατικός 1-1

Η επόμενη αγωνιστική (16η 19/1): Αστέρας Βλαχιώτη – Σπάρτη, ΠΑΟ Βάρδας – Ναύπλιο, Διαβολίτσι – Ζάκυνθος, Θύελλα Πατρών – Πανγυθεατικός, Διαγόρας Βραχνέικων – Ολυμπιακός Ζαχάρως, Τσιλιβή – Ερμιονίδα, Παναργειακός – Πανηλειακός.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αστέρας Βλαχ. 32 (22 - 7)
2. Ναύπλιο 31 (24 - 13)
3. Σπάρτη 29 (20 - 9)
4. Ζάκυνθος 27 (18 - 15)
5. Ερμιονίδα 24 (30 - 18)
6. Τσιλιβή 22 (25 - 23)
7. Διαγόρας Βρ. 20 (17 - 18)
8. Διαβολίτσι 19 (15 - 15)
9. Θύελλα Πατρ. 19 (22 - 27)
10. ΠΑΟ Βάρδας 18 (15 - 20)
11. Πανηλειακός 14 (9 - 17)
12. Πανγυθεατικός 14 (10 - 20)
13. Ολυμπιακός Ζαχ. 12 (13 - 23)
14. Παναργειακός 10 (7 - 22)

8ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Γιούχτας - Επισκοπή 1-1
Πόρος - Πανακρωτηριακός 3-1
Ατσαλένιος - Άγιος Νικόλαος 1-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ - Ηρόδοτος 1-0
Ρεπό: Ρεθυμνιακός

Η επόμενη αγωνιστική (17η 19/1): Ηρόδοτος – Ατσαλένιος, Πόρος – Ρεθυμνιακός, Πανακρωτηριακός – Γιούχτας, Επισκοπή – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ. Ρεπό: Άγιος Νικόλαος.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Επισκοπή 34 (31 - 9)
2. Γιούχτας 28 (23 - 13)
3. Ηρόδοτος 24 (18 - 12)
4. Πανακρωτηρ. 19 (20 - 17)
----------------------------------------------------------------------
5. Ατσαλένιος 16 (14 - 18)
6. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 15 (13 - 18)
7. Αγ. Νικόλαος 15 (16 - 24)
8. Ρεθυμνιακός 13 (15 - 26)
9. Πόρος 11 (13 - 26)

* Οι πρώτες τέσσερις ομάδες θα δώσουν πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή, ενώ οι υπόλοιπες πέντε θα δώσουν πλέι άουτ για τον υποβιβασμό ενός σωματείου.

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας