Γ' Εθνική: Απτόητοι συνεχίζουν Καλλιθέα και Εθνικός (αποτελέσματα, πρόγραμμα, βαθμολογίες)

Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα από τους αγώνες της Γ' Εθνικής. 

Γ' Εθνική: Απτόητοι συνεχίζουν Καλλιθέα και Εθνικός (αποτελέσματα, πρόγραμμα, βαθμολογίες)

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της έδωσε η Καλλιθέα που νίκησε εντός έδρας τον Ακράτητο με 3-0. Από την πλευρά του ο Εθνικός είχε εύκολο απόγευμα κόντρα στους Άγιους Ανάργυρους καθώς κατέκτησε τη νίκη με 1-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η επόμενη αγωνιστική:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)

Άρης Αβάτου - Αετός Ορφανού 1-1

Απόλλων Παραλιμνίου - Ένωση Αλεξανδρούπολης 3-1

Νέστος Χρυσούπολης - Κιλκισιακός 2-1

Ορφέας Ξάνθης - Κεραυνός Πέρνης 3-1

Δόξα Θεολόγου - Ηρακλής Ζυγού 0-0

Πανδραμαϊκός - Δόξα Κ. Καμήλας 1-0

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Η επόμενη αγωνιστική (13η 15/12):

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Άρης Αβάτου

Κεραυνός Πέρνης – Απόλλων Παραλιμνίου

Δόξα Κ. Καμήλας – Ορφέας Ξάνθης

Κιλκισιακός – Πανσερραϊκός

Ηρακλής Ζυγού – Νέστος Χρυσούπολης

Δόξα Θεολόγου – Πανδραμμαϊκός

Ρεπό: Αετός Ορφανού

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Πανσερραϊκός 27

2 Νέστος Χρυσούπ. 27

3 Πανδραμαϊκός 26

4 Απόλλων Παραλ. 21

5 Άρης Αβάτου 16

6 Δόξα Κ. Καμήλας 16

7 Αετός Ορφ. 16

8 Κεραυνός Πέρν. 13

9 Ένωση Αλεξ. 13

10 Ορφέας Ξάνθης 9

11 Ηρακλής Ζυγ. 7

12 Κιλκισιακός 7

13 Δόξα Θεολ. 2

2ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Αλμωπός Αριδαίας - Μακεδονικός 2-1

Ποσειδώνας Μηχανιώνας - Μέγας Αλέξανδρος Τρικ. Ημ. 0-1

Γιαννιτσά – Ν. Καλλικράτεια 0-0

ΠΑΣ Φλώρινα - Εδεσσαϊκός 0-0

Νίκη Αγκαθιάς - Αγροτικός Αστέρας οριστική διακοπή

Θερμαϊκός Θέρμης - Θύελλα Σαρακηνών 2-0

Αστραπή Μεσοποταμίας - Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.

Ρεπό: Σειρήνα

Η επόμενη αγωνιστική (16η 15/12):

Αλμωπός Αριδαίας – Σειρήνα (ματαιώθηκε)

Μέγας Αλέξανδρος Τρικ. Ημ., - ΠΑΣ Φλώρινα

Εδεσσαϊκός – Θερμαϊκός

Άρης Παλαιοχωρίου – Θύελλα Σαρακηνών (ματαιώθηκε)

Μακεδονικός – Γιαννιτσά

Ν. Καλλικράτεια – Νίκη Αγκαθιάς

Αγροτικός Αστέρας – Αστραπή Μεσοποταμίας

Ρεπό: Ποσειδώνας Μηχανιώνας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Αλμωπός Αριδ. 38

2 Γιαννιτσά 30

3 Μακεδονικός 30

4 Θερμαϊκός 27

5 Μέγας Αλέξ. Ημ. 23

6 Ν. Καλλικράτεια 22

7 Νίκη Αγκαθιάς 20

8 Εδεσσαϊκός 20

9 Ποσειδών Μηχ. 18

10 Θύελλα Σαρακ. 18

11 ΠΑΣ Φλώρινα 17

12 Αγροτικός Αστ. 16

13 Αστραπή Μεσ. 10

14 Σειρήνα -3

15 Άρης Παλαιοχ. -9

*Ο Άρης Παλαιοχωρίου έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

*Η Σειρήνα έχει τρεις μηδενισμούς και -9 βαθμούς.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)

Δίας Δίου - Μετέωρα 2-0

ΑΟ Σελλλάνων - ΑΟ Ποταμιάς 2-1

Αλμυρός - Διαγόρας Στεφανοβικείου 0-2

Πιερικός - Αταλάντη 4-0

Ηρακλής Λάρισας - ΑΕ Καρίτσας 2-0

Οικονόμος - Διγενής Νεοχωρίου 3-2

Θησέας Αγριάς - Ατρόμητος Παλαμά 5-2

Η επόμενη αγωνιστική (13η 15/12):

Μετέωρα – ΑΟ Ποταμιάς

Αταλάντη – ΑΟ Σελλάνων

Διγενής Νεοχωρίου – Πιερικός

Οικονόμος – Θησέας Αγριάς

Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δίας Δίου

ΑΕ Καρίτσας – Αλμυρός

Ατρόμητος Παλαμά – Ηρακλής Λάρισας.

ΒΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Πιερικός 31

2 Ηρακλής Λάρ. 23

3 Θησέας Αγρ. 22

4 ΑΕ Καρίτσας 21

5 ΑΟ Σελλάνων 20

6 Οικονόμος 17

7 Ατρόμητος Παλ. 16

8 Αταλάντη 16

9 Διγενής Νεοχ. 14

10 Αλμυρός 14

11 Δίας Δίου 13

12 Διαγόρας Στεφ. 11

13 Μετέωρα 11

14 ΑΟ Ποταμιάς 2

4ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)

Ναυπακτιακός Αστέρας - Θιναλιακός 3-1

Αστέρας Ιτέας - Απόλλων Ευπαλίου 3-1

Αναγέννηση Άρτας - ΑΕ Ποντίων 1-1

ΠΑΣ Πρέβεζα - Αχέρων Καναλακίου 2-2

ΑΕ Λευκίμμης - Τηλυκράτης 1-1

ΑΕ Μεσολογγίου - Μακεδονικός Φούφα 3-0

Σούλι Παραμυθιάς - ΑΟ Ανατολής 3-2

Η επόμενη αγωνιστική (13η 15/12):

Τηλυκράτης – Μακεδονικός Φούφα

Θιναλιακός – ΑΕ Μεσολογγίου

ΑΕ Ποντίων – Ναυπακτιακός Αστέρας

Αναγέννηση Άρτας – ΠΑΣ Πρέβεζα

ΑΟ Ανατολής – ΑΕ ΛΕυκίμμης

Απόλλων Ευπαλίου – Σούλι Παραμυθιάς

Αχέρων Καναλακίου – Αστέρας Ιτέας.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΑΕ Ποντίων 27

2 Αχέρων Καναλ. 25

3 Αναγέννηση Άρτ. 23

4 Σούλι Παραμ. 18

5 Θιναλιακός 17

6 Τηλυκράτης 16

7 Μακεδονικός Φ. 16

8 ΠΑΣ Πρέβεζα 15

9 Ανατολή 14

10 Ναυπ. Αστέρας 14

11 ΑΕ Μεσολογγίου 13

12 ΑΕ Λευκίμμης 12

13 Απόλλων Ευπ. 11

14 Αστέρας Ιτέας 9

5ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)

Πανθηραϊκός - Κηφισιά 3-1

Ερμής Κορυδαλλού - Άνω Μερά 1-2

Καλλιθέα - Ακράτητος 3-0

Άγιοι Ανάργυροι - Εθνικός 0-1

Κερατσίνι - ΑΕ Μοσχάτου 1-2

Ηλυσιακός - Θύελλα Καμαρίου 1-2

Φωστήρας - Άγιος Ιερόθεος 1-1

Η επόμενη αγωνιστική (13η 15/12):

Άγιος Ιερόθεος – Κηφισιά

Ακράτητος – Πανθηραϊκός

ΑΕ Μοσχάτου – Καλλιθέα

Κερατσίνι – Ηλυσιακός

Άνω Μερά – Φωστήρας

Εθνικός – Ερμής Κορυδαλλού

Θύελλα Καμαρίου – Άγιοι Ανάργυροι.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Καλλιθέα 26

2 Θύελλα Καμ. 26

3 Μοσχάτο 24

4 Αγ. Ιερόθεος 24

5 Πανθηραϊκός 19

6 Φωστήρας 17

7 Κηφισιά 16

8 Άνω Μερά 16

9 Κερατσίνι 12

10 Εθνικός 11

11 Ακράτητος 11

12 Άγ. Ανάργυροι 8

13 Ηλυσιακός 8

14 Ερμής Κορυδ. 5

6ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)

ΑΕΚ Τρίπολης - Αιολικός 1-1

Μαρκό - Παναρκαδικός 3-1

Αήττητος Σπάτων - Νέα Αρτάκη 2-0

Αχαρναϊκός - Κιθαιρών Καπαρελλίου 0-2

Κόρινθος ’06 - Παλληνιακός 0-2

Θύελλα Ραφήνας - Ρόδος 1-1

Ρεπό: ΑΟ Υπάτου

Η επόμενη αγωνιστική (13η 15/12):

Ρόδος – Κόρινθος ’06

Παναρκαδικός – Θύελλα Ραφήνας

Κιθαιρών Καπαρελλίου – Μαρκό

Αιολικός – ΑΟ Υπάτου

Νέα Αρτάκη – ΑΕΚ Τρίπολης

Αήττητος Σπάτων – Αχαρναϊκός.

Ρεπό: Παλληνιακός.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Ρόδος 26

2 Μαρκό 21

3 Παναρκαδικός 17

4 Αήττητος Σπ. 16

5 Κιθαιρών Καπ. 16

6 Θύελλα Ραφ. 16

7 ΑΟ Υπάτου 15

8 Παλληνιακός 15

9 Κόρινθος 2006 14

10 Αιολικός 13

11 Νέα Αρτάκη 13

12 Αχαρναϊκός 10

13 ΑΕΚ Τρίπολης 2

7ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)

Παναργειακός - Τσιλιβή 2-2

Θύελλα Πατρών - ΠΑΟ Βάρδας 3-1

Πανγυθεατικός - Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-3

Πανηλειακός - Αστέρας Βλαχιώτη 0-4

Ζάκυνθος - Ολυμπιακός Ζαχάρως 3-0

Ερμιονίδα - Ναύπλιο 2-1

Διαβολίτσι – Σπάρτη 0-0

Η επόμενη αγωνιστική (13η 15/12):

Σπάρτη – Τσιλιβή

Διαγόρας Βραχνέικων – Παναργειακός

Ολυμπιακός Ζαχάρως – Πανγυθεατικός

Ζάκινθος – Ερμιονίδα

ΠΑΟ Βάρδας – Διαβολίτσι

Αστέρας Βλαχιώτη – Θύελλα Πατρών

Ναύπλιο – Πανηλειακός.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Αστέρας Βλαχ. 25

2 Ναύπλιο 25

3 Σπάρτη 22

4 Ερμιονίδα 20

5 Ζάκυνθος 20

6 Τσιλιβή 19

7 Διαβολίτσι 17

8 Διαγόρας Βρ. 17

9 Θύελλα Πατρ. 16

10 ΠΑΟ Βάρδας 16

11 Πανηλειακός 13

12 Πανγυθεατικός 10

13 Παναργειακός 9

14 Ολυμπιακός Ζαχ. 5

8ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)

Άγιος Νικόλαος - Επισκοπή 1-4

ΣΥΝΚΑ - Πόρος 0-1

Ρεθυμνιακός - Πανακρωτηριακός 2-2

Ατσαλένιος - Γιούχτας 1-1

Ρεπό: Ηρόδοτος

Η επόμενη αγωνιστική (14η 15/12):

Ρεθυμνιακός – Ατσαλένιος

Πανακρωτηριακός – Άγιος Νικόλαος

Γιούχτας – ΣΥΝΚΑ

Πόρος – Ηρόδοτος.

Ρεπό: Επισκοπή

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Επισκοπή 30

2 Ηρόδοτος 21

3 Γιούχτας 21

4 Πανακρωτηρ. 16

5 Αγ. Νικόλαος 13

6 Ρεθυμνιακός 12

7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 11

8 Ατσαλένιος 11

9 Πόρος 8

*Οι πρώτες τέσσερις ομάδες θα δώσουν πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή, ενώ οι υπόλοιπες πέντε θα δώσουν πλέι άουτ για τον υποβιβασμό ενός σωματείου.

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας