Γ' Εθνική: Νίκες για Εθνικό και Καλλιθέα (αποτελέσματα, πρόγραμμα, βαθμολογίες)

Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα από τα αποψινά παιχνίδια της Γ' Εθνικής. 

Γ' Εθνική: Νίκες για Εθνικό και Καλλιθέα (αποτελέσματα, πρόγραμμα, βαθμολογίες)

Σημαντικές νίκες είχαμε στον πέμπτο όμιλο της Γ' Εθνικής. Ο Εθνικός επικράτησε εντός έδρας του Ηλυσιακού με 4-0, ενώ με το διπλό από την έδρα της Κηφισιάς έφυγε η Καλλιθέα.

1ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Κιλκισιακός - Δόξα Θεολόγου 3-1

Κεραυνός Πέρνης - Πανδραμαϊκός 0-0

Δόξα Κάτω Καμήλας - Ηρακλής Ζυγού 1-0

Αετός Ορφανού - Πανσερραϊκός 1-3

Άρης Αβάτου - Απόλλων Παραλιμνίου 2-0

Ένωση Αλεξανδρούπολης - Ορφέας Ξάνθης 2-1

Ρεπό: Νέστος Χρυσούπολης

Η επόμενη αγωνιστική (12η 8/12):

Άρης Αβάτου – Αετός Ορφανού

Νέστος Χρυσούπολης – Κιλκισιακός

Δόξα Θεολόγου – Ηρακλής Ζυγού

Απόλλων Παραλιμνίου – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Ορφέας Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης

Πανδραμαϊκός – Δόξα Κάτω Καμήλας.

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Βαθμολογία:

1 Πανσερραϊκός 27
2 Νέστος Χρυσούπ. 24
3 Πανδραμαϊκός 23
4 Απόλλων Παραλ. 18
5 Δόξα Κ. Καμήλας 16
6 Άρης Αβάτου 15
7 Αετός Ορφ. 15
8 Κεραυνός Πέρν. 13
9 Ένωση Αλεξ. 13
10 Κιλκισιακός 7
11 Ηρακλής Ζυγ. 6
12 Ορφέας Ξάνθης 6
13 Δόξα Θεολ. 1

2ος ΟΜΙΛΟΣ (14η αγωνιστική)

Μακεδονικός - Σειρήνα 3-0 α.α.

Νέα Καλλικράτεια - Αλμωπός Αριδαίας 1-1

Εδεσσαϊκός - Ποσειδώνας Μηχανιώνας 4-0

Αγροτικός Αστέρας - Γιαννιτσά 1-2

Θύελλα Σαρακηνών - ΠΑΣ Φλώρινα 5-0

Άρης Παλαιοχωρίου - Νίκη Αγκαθιάς 0-3 α.α.

Αστραπή Μεσοποταμίας - Θερμαϊκός Θέρμης 0-5

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας

Η επόμενη αγωνιστική (15η 8/12):

Αλμωπός Αριδαίας – Μακεδονικός

Γιαννιτσά – Ν. Καλλικράτεια

Νίκη Αγκαθιάς – Αγροτικός Αστέρας

Αστραπή Μεσοποταμιάς – Άρης Παλαιοχωρίου (ματαιώθηκε)

Ποσειδώνας Μηχανιώνας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικ. Ημ.

ΠΑΣ Φλώρινα – Εδεσσαϊκός

Θερμαϊκός – Θύελλα Σαρακηνών

Βαθμολογία:

1 Αλμωπός Αριδ. 35
2 Μακεδονικός 30
3 Γιαννιτσά 29
4 Θερμαϊκός 24
5 Ν. Καλλικράτεια 21
6 Μέγας Αλέξ. Ημ. 20
7 Νίκη Αγκαθιάς 20
8 Εδεσσαϊκός 19
9 Ποσειδών Μηχ. 18
10 Θύελλα Σαρακ. 18
11 ΠΑΣ Φλώρινα 16
12 Αγροτικός Αστ. 16
13 Αστραπή Μεσ. 7
14 Σειρήνα -3
15 Άρης Παλαιοχ. -9
*Ο Άρης Παλαιοχωρίου έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.
*Η Σειρήνα έχει τρεις μηδενισμούς και -9 βαθμούς.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Μετέωρα - ΑΟ Σελλάνων 0-0

Δίας Δίου - Αλμυρός 1-2

ΑΟ Ποταμιάς - Πιερικός 1-3

Διαγόρας Στεφανοβικείου - Ηρακλής Λάρισας 1-1

Αταλάντη - Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-0

ΑΕ Καρίτσας - Θησέας Αγριάς 3-1

Ατρόμητος Παλαμά - Διγενής Νεοχωρίου 1-2

Η επόμενη αγωνιστική (12η 8/12):

Δίας Δίου – Μετέωρα

Αλμυρός – Διαγόρας Στεφανοβικείου

Ηρακλής Λάρισας – ΑΕ Καρίτσας

Θησέας Αγριάς – Ατρόμητος Παλαμά

ΑΟ Σελλάνων – ΑΟ Ποταμιάς

Πιερικός – Αταλάντη

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Διγενής Νεοχωρίου.

Βαθμολογία:

1 Πιερικός 28
2 ΑΕ Καρίτσας 21
3 Ηρακλής Λάρ. 20
4 Θησέας Αγρ. 19
5 ΑΟ Σελλάνων 17
6 Ατρόμητος Παλ. 16
7 Αταλάντη 16
8 Αλμυρός 14
9 Διγενής Νεοχ. 14
10 Οικονόμος 14
11 Μετέωρα 11
12 Δίας Δίου 10
13 Διαγόρας Στεφ. 8
14 ΑΟ Ποταμιάς 2

4ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Θιναλιακός - Αναγέννηση Άρτας 0-2

Απόλλων Ευπαλίου - ΠΑΣ Πρέβεζα 3-0

Αχέρων Καναλακίου - ΑΕ Ποντίων 1-2

Τηλυκράτης - ΑΕ Μεσολογγίου 2-1

ΑΕ Λευκίμμης - Σούλι Παραμυθιάς 0-1

Μακεδονικός Φούφα - Ναυπακτιακός Αστέρας 2-1

ΑΟ Ανατολής - Αστέρας Ιτέας 4-2

Η επόμενη αγωνιστική (12η 8/12):

Ναυπακτιακός Αστέρας – Θιναλιακός

Αναγέννηση Άρτας – ΑΕ Ποντίων

ΑΕ Λευκίμμης – Τηλυκράτης

Σούλι Παραμυθιάς – ΑΟ Ανατολής

Αστέρας Ιτέας – Απόλλων Ευπαλίου

ΠΑΣ Πρέβεζα – Αχέρων Καναλακίου

ΑΕ Μεσολογγίου – Μακεδονικός Φούφα.

Βαθμολογία:

1 ΑΕ Ποντίων 26
2 Αχέρων Καναλ. 24
3 Αναγέννηση Άρτ. 22
4 Θιναλιακός 17
5 Μακεδονικός Φ. 16
6 Σούλι Παραμ. 15
7 Τηλυκράτης 15
8 Ανατολή 14
9 ΠΑΣ Πρέβεζα 14
10 ΑΕ Λευκίμμης 11
11 Απόλλων Ευπ. 11
12 Ναυπ. Αστέρας 11
13 ΑΕ Μεσολογγίου 10
14 Αστέρας Ιτέας 6

5ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Άνω Μερά - Άγιοι Ανάργυροι 1-0

Θύελλα Καμαρίου - ΑΕ Μοσχάτου 0-2

Ακράτητος - Κερατσίνι 1-1

Εθνικός - Ηλυσιακός 4-0

Άγιος Ιερόθεος - Πανθηραϊκός 2-1

Φωστήρας - Ερμής Κορυδαλλού 4-1

Κηφισιά – Καλλιθέα 1-2

Η επόμενη αγωνιστική (12η 8/12):

Πανθηραϊκός – Κηφισιά

Καλλιθέα – Ακράτητος

Κερατσίνι – ΑΕ Μοσχάτου

Φωστήρας – Άγιος Ιερόθεος

Ερμής Κορυδαλλού – Άνω Μερά

Άγιοι Ανάργυροι – Εθνικός

Ηλυσιακός – Θύελλα Καμαρίου.

Βαθμολογία:

1 Καλλιθέα 23
2 Θύελλα Καμ. 23
3 Αγ. Ιερόθεος 23
4 Μοσχάτο 21
5 Κηφισιά 16
6 Πανθηραϊκός 16
7 Φωστήρας 16
8 Άνω Μερά 13
9 Κερατσίνι 12
10 Ακράτητος 11
11 Εθνικός 8
12 Άγ. Ανάργυροι 8
13 Ηλυσιακός 8
14 Ερμής Κορυδ. 5

6ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Ρόδος - Μαρκό 4-3

Παλληνιακός - ΑΟ Υπάτου 1-1

Κόρινθος ’06 - Θύελλα Ραφήνας 0-1

Παναρκαδικός - Αχαρναϊκός 2-1

Κιθαιρών Καπαρελλίου - Νέα Αρτάκη 1-1

Αιολικός - Αήττητος Σπάτων (2/12, 16:00)

Ρεπό: ΑΕΚ Τρίπολης

Η επόμενη αγωνιστική (12η 8/12):

Κόρινθος ’06 – Παλληνιακός

ΑΕΚ Τρίπολης – Αιολικός

Αήττητος Σπάτων – Νέα Αρτάκη

Θύελλα Ραφήνας – Ρόδος

Μαρκό – Παναρκαδικός

Αχαρναϊκός – Κιθαιρών Καπαρελλίου.

Ρεπό: ΑΟ Υπάτου

Βαθμολογία:

1 Ρόδος 25
2 Μαρκό 18
3 Παναρκαδικός 17
4 Θύελλα Ραφ. 15
5 ΑΟ Υπάτου 15
6 Κόρινθος 2006 14
7 Νέα Αρτάκη 13
8 Κιθαιρών Καπ. 13
9 Αήττητος Σπ. 12
10 Παλληνιακός 12
11 Αιολικός 11
12 Αχαρναϊκός 10
13 ΑΕΚ Τρίπολης 1

7ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Σπάρτη - Παναργειακός 1-0

Διαβολίτσι - Θύελλα Πατρών 3-1

Τσιλιβή - Πανγυθεατικός 2-0

ΠΑΟ Βάρδας - Πανηλειακός 1-0

Διαγόρας Βραχνεΐκων - Ζάκυνθος 1-3

Αστέρας Βλαχιώτη - Ερμιονίδα 4-0

Ναύπλιο - Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-0

Η επόμενη αγωνιστική (12η 8/12):

Διαβολίτσι – Σπάρτη

Θύελλα Πατρών – ΠΑΟ Βάρδας

Πανηλειακός – Αστέρας Βλαχιώτη

Ερμιονίδα – Ναύπλιο

Παναργειακός – Τσιλιβή

Πανγυθεατικός – Διαγόρας Βραχνέικων

Ζάκυνθος – Ολυμπιακός Ζαχάρως.

Βαθμολογία:

1 Ναύπλιο 25
2 Αστέρας Βλαχ. 22
3 Σπάρτη 21
4 Τσιλιβή 18
5 Ερμιονίδα 17
6 Ζάκυνθος 17
7 Διαβολίτσι 16
8 ΠΑΟ Βάρδας 16
9 Διαγόρας Βρ. 14
10 Πανηλειακός 13
11 Θύελλα Πατρ. 13
12 Πανγυθεατικός 10
13 Παναργειακός 8
14 Ολυμπιακός Ζαχ. 5

8ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)

Πανακρωτηριακός - Ατσαλένιος 1-0

Πόρος - Γιούχτας 3-4

Επισκοπή - Ρεθυμνιακός 6-0

Ηρόδοτος - Άγιος Νικόλαος 1-1

Ρεπό: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Η επόμενη αγωνιστική (13η 8/12):

Άγιος Νικόλαος – Επισκοπή

Ρεθυμνιακός – Πανακρωτηριακός

ΣΥΝΚΑ – Πόρος

Ατσαλένιος – Γιούχτας.

Ρεπό: Ηρόδοτος

Βαθμολογία:

1 Επισκοπή 27
2 Ηρόδοτος 21
3 Γιούχτας 20
4 Πανακρωτηρ. 15
5 Αγ. Νικόλαος 13
6 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 11
7 Ρεθυμνιακός 11
8 Ατσαλένιος 10
9 Πόρος 5

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας