Γ' Εθνική: Νίκη για Κιλκισιακό και Ηρακλή Λάρισας (αποτελέσματα, πρόγραμμα)

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στη Γ΄Εθνική ο Κιλκισιακός και ο Ηρακλής Λάρισας. 

Γ' Εθνική: Νίκη για Κιλκισιακό και Ηρακλή Λάρισας (αποτελέσματα, πρόγραμμα)

Με δύο νίκες άνοιξε η αυλαία της πέμπτης αγωνιστικής στη Γ΄Εθνική. Για τον πρώτο όμιλο ο Κιλκισιακός πέρασε από την έδρα του Ορφέα Ξάνθης με 2-0 ενώ για τον τρίτο όμιλο ο Ηρακλής Λάρισας πανηγύρισε τη νίκη κόντρα στον ΑΠΟ Αταλάντη με 3-0.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο (18/10)

Ορφέας Ξάνθης - Κιλκισιακός 0-2

Κυριακή (19/10, 16:00)

Αετός Ορφανού – Δόξα Κάτω Καμήλας

Πανδραμαϊκός – Ηρακλής Ζυγού

Δόξα Θεολόγου – Κεραυνός Πέρνης

Νέστος Χρυσούπολης – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Πανσερραϊκός – Άρης Αβάτου.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή (20/10, 16:00)

Θερμαϊκός – Σειρήνα

Νίκη Αγκαθιάς - Αστραπή

Γιαννιτσά – Θύελλα Σαρακηνών

Ποσειδώνας Μηχανιώνας – Αγροτικός Αστέρας

Αλμωπός Αριδαίας – Εδεσσαϊκός

Μακεδονικός – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο (19/10)

Ηρακλής Λάρισας - ΑΠΟ Αταλάντη 3-0

Κυριακή (20/10, 16:00)

Μετέωρα – Ατρόμητος Παλαμά

Θησέας Αγριάς – Διγενής Νεοχωρίου

Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΕ Καρίτσας

Πιερικός – Διαγόρας Στεφανοβικείου

Αλμυρός – Ποταμιά

ΑΟ Σελλάνων – Δίας Δίου

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή (20/10, 16:00)

ΑΕ Μεοσλογγίου - ΑΕ Λευκίμμης

Σούλι Παραμυθιάς – Μακεδονικός Φούφα

Τηλυκράτης – Αχέρων Καναλακίου

ΠΑΣ Πρέβεζα – ΑΕ Ποντίων

Αναγέννηση Άρτας – Απόλλων Ευπαλίου

Αστέρας Ιτέας – Θιναλιακός

Ναυπακτιακός Αστέρας – Ανατολή

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή (20/10, 16:00)

Άγιος Ιερόθεος – Θύελλα Καμαρίου

Ηλυσιακός – ΑΕ Μοσχάτου

Κερατσίνι – Εθνικός

Άγιοι Ανάργυροι – Ακράτητος

Καλλιθέα – Άνω Μερά

Ερμής Κορυδαλλού – Κηφισιά

Πανθηραϊκός – Φωστήρας.

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή (20/10, 16:00)

Μαρκό – Αιολικός (15:00)

Παλληνιακός – Κιθαιρών Καπαρελλίου

Αχαρναϊκός – Νέα Αρτάκη

Αήττητος Σπάτων – Παναρκαδικός

ΑΕΚ Τρίπολης – Ρόδος

ΑΟ Υπάτου – Κόρινθος

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή (20/10, 16:00)

Σπάρτη – Ναύπλιο

Ερμιονίδα – Ολυμπιακός Ζαχάρως

Ζάκυνθος – Αστέρας Βλαχιώτη

Πανηλειακός – Διαγόρας Βραχνέικων

Πανγυθεατικός – ΠΑΟ Βάρδας

Θύελλα Πατρών – ΑΟ Τσιλιβή

Παναργειακός – Διαβολίτσι

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή (20/10, 16:00)

Ατσαλένιος – Ρεθυμνιακός

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Γιούχτας

Άγιος Νικόλαος – Πανακρωτηριακός

Ηρόδοτος – Πόρος

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας