Γ' Εθνική: Σκαρφάλωσε στην οχτάδα η ΑΕ Μυκόνου (3-1)

Σε εξ αναβολής αγώνα στον τρίτο όμιλο της Γ' Εθνικής, η ΑΕ Μυκόνου νίκησε εύκολα την Μαρκό με 3-1

Στην όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα στον τρίτο όμιλο σκαρφάλωσε η ΑΕ Μυκόνου, μετά τη σημερινή νίκη που σημείωσε στον εξ αναβολής αγώνα με την Μαρκό με 3-1. Το συγκεκριμένο ματς δεν είχε γίνει την 19η αγωνιστική, εξαιτίας των δυσμενών καιρικών συνθηκών. Οι Μυκονιάτες βρέθηκαν να προηγούνται με 3-0 από το πρώτο ημίχρονο και στην επανάληψη έκαναν διαχείριση δυνάμεων.

Μόλις στο 1’ ο Παπαδόπουλος με πλασέ άνοιξε το σκορ και στο 15' ο Πινέιρο εκτέλεσε φάουλ και ο Μαρκοπουλιώτης έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-0. Το 3-0 σημείωσε στο 41' με πλασέ ο Γκούρι και στο 84' ο Ντοριάνο με αυτογκόλ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Διαιτήτευσαν οι Πατεράκης, Ρούσσος και Βαμβακάς (Αθηνών)

ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ: Διαμαντής, Σπυρόπουλος, Κατσούλης, Ιωσηφίδης, Αρκουδας (83’ Ντοριάνο), Παπαδόπουλος (77’ Καλογεράς) Ζγκούρι, Ράγια, Γκούφας, Πινέιρο (72’ Ρέτσος), Πάγια.

ΜΑΡΚΟ: Βουτσελάς, Χριστοφιλόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Ριτσοτάκης, Αλεξίου, Κιούσης, Πιέτρης, Μωραϊτάκης (58’ Λαζαρίδης), Ντότης (65’ Γκαρτζονίκας), Καλλέργης, Σάμιος.