Πανιώνιος: Φιλική νίκη επί του Εθνικού Πειραιά (3-2)

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στη Νέα Σμύρνη, ο Πανιώνιος νίκησε τον Εθνικό Πειραιά με 3-2

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στη Νέα Σμύρνη, ο Πανιώνιος νίκησε τον Εθνικό Πειραιά με 3-2. Οι Νεοσμυρνιώτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0, αλλά κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με τρία γκολ που πέτυχαν στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης. Στο 21' από σέντρα του Μακρυγιάννη ο Αντωνίου με περιπετειώδη τρόπο σκόραρε για το 0-1. Στο 28' ο Μακρυγιάννης με κάθετη πάσα βρίσκει τον Σάμιο, που απέφυγε και τον τερματοφύλακα για να κάνει το 0-2, σκορ με το οποίο τελείωσε και το πρώτο ημίχρονο.

Στο 70' οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ σε 1-2 με πλασέ μέσα από την περιοχή του Γεωργούση και λίγο αργότερα (73') σε μια ακόμη αντεπίθεση ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Γεωργούση. Το σκορ έκλεισε στο 87΄ο Κουφουδάκης και διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Παχατούρας, Καρδάμης, Διονέλλης, Λίμα, Ζούλιας, Καλύβας, Γροντής, Μούντριχας, Μπρέγκου, Γκίνο, Τσιμπόκας.

Έπαιξαν και οι: Γεωργούσης, Μίχος, Παπαδάκης, Πριόνας, Κουφουδάκης, Παπαδόπουλος, Εμπρά, Τσιμιδόπουλος.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΆ: Πίνης, Παπαγγελής, Ζωγραφάκης, Θεοδώρου, Κατσόγιαννης, Μαλάϊ, Λαμάϊ, Σταύρου, Σάμιος, Μακρυγιάννης, Αντωνίου.

Χρησιμοποιήθηκαν επίσης και οι: Ζαμάνης, Μαλάκης, Μπερνιδάκης, Καλύβας, Ρόϊμπας, Κούμπουλας, Δρόσης, Πλουμάτος.