Γιούχτας - Θύελλα Ραφήνας 2-1: Νίκη επί της πρωτοπόρου και 2η θέση στον 5ο όμιλο οι Κρητικοί!

Ο Γιούχτας επικράτησε, με 2-1, της Θύελλας Pαφήνας στο εναρκτήριο ματς της 10ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής κι αναρριχήθηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας.

«Θυελλώδης» ήταν ο Γιούχτας στο εναρκτήριο ματς της 10ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Η Κρητική ομάδα φιλοξένησε την πρωτοπόρο Θύελλα Ραφήνας, στις Αρχάνες, νικώντας την με σκορ 2-1 και την πλησίασε σ' απόσταση... βολής.

Το 1-0 για τους γηπεδούχους, όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου, έγινε από τον Τζανή στο 18ο λεπτό.

Η ομάδα του Γιούχτα κατάφερε να βρει ακόμη ένα γκολ, στο 86′, με το καταπληκτικό σουτ του Ροβίθη, από πολύ μακρινή απόσταση!

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι, ήταν να μειώσουν 2 λεπτά μετά, με το τέρμα του Μπρέμπου.

Η ομάδα των Αρχανών πανηγύρισε ένα πολύ σημαντικό “τρίποντο” που την ανεβάζει στην 2η θέση, με 15 βαθμούς, σε τετραπλή ισοβαθμία μάλιστα με τους Φωστήρα, Μαρκό, Άρη Πετρούπολης και στο -3 από την κορυφή.

ΓΙΟΥΧΤΑΣ: Χρήστου, Τζανής, Δωματάς, Αργκιλέσι, Ψαρράς, Νύκταρης, Ροβίθης, Αζίζι (68′ Κοντογιάννης), Γελαδάρης, Γιαλούσης, Πλουσής

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Πρίφτης, Νάκας, Φύτρος, Μαντζώρος (46′ Αράπης), Ντόσκας, Γούλας, Μαρτίνος, Δημητρίου, Μπρέμπος, Τόσκα, Γκούμας.