Έντονη διαμαρτυρία της Ηλιούπολης για τη διαιτησία (vid)

Η διοίκηση της Ηλιούπολης εξέδωσε ανακοίνωση με την οποία διαμαρτύρεται έντονα για τη διαιτησία του αγώνα με τον Μακεδονικό.

Η Ηλιούπολη ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από τον Μακεδονικό και ουσιαστικά το όνειρο της ανόδου στη Super League 2. Η διοίκηση του ΓΣΗ, ωστόσο με επίσημη ανακοίνωση διαμαρτύρεται για τη διαιτησία του συγκεκριμένου αγώνα και ειδικά για τη φάση που 7ου λεπτού που σταμάτησε με οφσάιντ ο Γεμιστός, ο οποίος έβγαινε σε τετ α τετ.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της Ηλιούπολης αναφέρει:

«Η διοίκηση του Γ.Σ Ηλιούπολης εκφράζει την έντονη δυσαρέσκεια της για τη διαιτησία στο παιχνίδι με τον Μακεδονικό, όπου σημειώθηκε ξεκάθαρα αλλοίωση αποτελέσματος.

Ο διαιτητής κ. Tακίδης, σε «αγαστή συνεργασία» με τον βοηθό του κ. Αναστασιάδη, επέλεξαν να είναι εκείνοι οι αρνητικοί πρωταγωνιστές του παιχνιδιού, υποδεικνύοντας ανύπαρκτο offside του Γιώργου Γεμιστού στο 7ο λεπτό, μετά από πάσα του Μπουσάι, με τον επιθετικό της Ηλιούπολης να βγαίνει τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα.

Το βίντεο εκθέτει το διαιτητικό τρίο και την ΕΠΟ η οποία συνεχίζει να συνεργάζεται μαζί τους».

Δείτε και το βίντεο με την επίμαχη φάση…