Γ’ Εθνική: Εμβόλιμη αγωνιστική σε πέντε ομίλους και δύο εξ αναβολής αγώνες

Συνεχίζεται σήμερα (28/4) το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής με εμβόλιμη αγωνιστική σε 1ο, 2ο, 3ο, 5ο και 10ο όμιλο, καθώς και δύο αναβληθέντες αγώνες στο ένατο γκρουπ.

Γ’ Εθνική: Εμβόλιμη αγωνιστική σε πέντε ομίλους και δύο εξ αναβολής αγώνες

Με παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής σε 1ο, 2ο, 3ο, 5ο και 10ο όμιλο, καθώς και δύο εξ αναβολής αγώνες στον ένατο όμιλο, συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των σημερινών παιχνιδιών τα οποία θα αρχίσουν στις 16.30, έχει ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (8η αγων.)

Ηρακλής Αμπελοκήπων – Απόλλων Παραλιμνίου, ΑΕ Αμπελοκήπων – Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς – Εθνικός Σοχού, Αετός Ορφανού – Ελπίδα Σαππών, Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Ευόσμου, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου (ματαιώθηκε), Ένωση Άνθειας – ΑΕ Διδυμοτείχου, Άρης Αβάτου - Πανδραμαϊκός.

2ος ΟΜΙΛΟΣ (8η αγων.)

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΠΑΟ Κουφαλίων (29/4, 16.30), Μακεδονικός – Εθνικός Γιαννιτσών, Αγροτικός Αστέρας – Θύελλα Σαρακηνού, Αναγεννηση Πλαγιάς – Αετός Βαρβάρας, Νίκη Αγκαθιάς – Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Εδεσσαϊκός – Νέα Καλλικράτεια, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Θερμαϊκός.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (8η αγων.)

Ερμής Αμυνταίου – Ατρόμητος Παλαμά, Μακεδονικός Φούφα – Οικονόμος Τσαριτσάνης, Μετέωρα – ΑΕ Καρίτσας, Αετός Μακρυχωρίου – ΑΟ Σελλάνων, Κοζάνη – Ηρακλής Λάρισας, Αναγέννηση Καρδίτσας – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου, Δίας Δίου – ΠΟ Φήκης.

5ος ΟΜΙΛΟΣ (7η αγων.)

Θύελλα Κατσικά – ΑΕ Μεσολογγίου, Αμβρακικός Λουτρού – Αχέρων Καναλακίου, Λευκίμμη – Πρέβεζα (14.30), ΠΑΣ Θύελλα – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης, Τηλυκράτης – ΟΦ Αγίου Ματθαίου (15.00), Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας – Παναγρινιακός, Κασσιόπη – Αναγέννηση Άρτας.

9ος ΟΜΙΛΟΣ (εξ αναβολής, 3η αγωνιστική)

Αίας Γαστούνης – ΑΟ Διαβολιτσίου, Εθνικός Σκουλικάδου – Διαγόρας Βραχνέικων.

10ος ΟΜΙΛΟΣ (8η αγων.)

Δαμάστα – Γιούχτας, ΑΟ Πόρου – Ρεθυμνιακός, ΑΕ Νεάπολης – Ηρόδοτος, ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ατσαλένιος, Αλμυρός - Άρης Περιβολίων (ματαιώθηκε), Άγιος Νικόλαος – Αναγέννηση Ιεράπετρας, Παλαιόχωρα – Άρης Σούδας (ματαιώθηκε), Νέος Αστέρας Ρεθύμνου – Πλατανιάς.

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας