Γ' Εθνική: Νίκες για Ηρακλή, Πανιώνιο, Ελευσίνα, Φωστήρα, Σαλαμίνα, (αποτελέσματα, βαθμολογίες)

Με νίκες συνέχισαν στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής οι Ηρακλής, Πανιώνιος και Ελευσίνα, ενώ η Ηλιούπολη επικράτησε του Χαραυγιακού στο τοπικό ντέρμπι.

Γ' Εθνική: Νίκες για Ηρακλή, Πανιώνιο, Ελευσίνα, Φωστήρα, Σαλαμίνα, (αποτελέσματα, βαθμολογίες)

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Απόλλων Παραλιμνίου 0-2

Αετός Ορφανού – ΑΕ Αμπελοκήπων 4-0

Νέστος Χρυσούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ξάνθης 0-3 ά.α.

Ένωση Άνθειας – Εθνικός Σοχού 0-3

Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σαππών 0-0

Πανδραμαϊκός – ΑΕ Ευόσμου 0-0

ΑΕ Διδυμοτείχου – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 2-0

2ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-0

Αναγέννηση Πλαγιάς – Μακεδονικός 0-0

Νίκη Αγκαθιάς – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-2

Εδεσσαϊκός – Εθνικός Γιαννιτσών 3-1

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Θύελλα Σαρακηνών 0-2

Γιαννιτσά – Αετός Βαρβάρας 3-0

Θερμαϊκός Θέρμης – Νέα Καλλικράτεια 4-1

*Ρεπό έχει ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

Μετέωρα – Ατρόμητος Παλαμά 1-1

Αετός Μακρυχωρίου – Μακεδονικός Φούφα 2-0

Κοζάνη – Ερμής Αμυνταίου 2-2

Αναγέννηση Καρδίτσας – Οικονόμος Τσαριτσάνης 6-0

Δίας Δίου – ΑΕ Καρίτσας 0-0

ΠΟ Ελασσόνας – ΑΟ Σελλάνων 0-1 (διακοπή)

ΠΟ Φήκης – Εθνικός Κεραμιδίου 1-0

  • Ρεπό έχει ο Ηρακλής Λάρισας.

4ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

Αλμυρός – Φωκικός 2-1

Θησέας Αγριάς – Αμβρυσσέας Διστόμου 1-0

Ηρακλής Ψαχνών – Οπούντιος Μαρτίνου 3-0 ά.α.

ΑΟ Υπάτου – Διαγόρας Στεφανοβικείου 1-0

Αταλάντη – Νέα Αρτάκη 1-3

  • Ρεπό έχει η Δήμητρα Ευξεινούπολης.

5ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγων.)

Θύελλα Κατσικά – Πρέβεζα 0-0

Αχέρων Καναλακίου – Κτηνοτροφικός Αστέρας 1-1

ΑΕ Μεσολογγίου – ΟΦ Αγίου Ματθαίου 0-1

Αμβρακικός Λουτρού – Παναγρινιακός 0-0

ΑΕ Λευκίμμης – Αναγέννηση Άρτας 3-0

ΠΑΣ Θύελλα – Κασσιόπη 2-4

Τηλυκράτης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 1-0

  • Ρεπό έχει ο ΠΑΣ Θύελλα.

6ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγων.)

Πανιώνιος – Μαρκό 1-0

Εθνικός Πειραιώς – Αήττητος Σπάτων 0-0

Ηλιούπολη – Χαραυγιακός 2-0

Μοσχάτο – Προοδευτική 0-0

Φωστήρας – Πανναξιακός 1-0

  • Ρεπό έχει η ΑΕ Μυκόνου.

7ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Ναύπλιο 2017 3-2

Ερμιονίδα - ΠΑΟ Ρουφ 0-1

Άγιος Ιερόθεος – Παναρκαδικός 0-1

Άρης Σκάλας – Πανγυθεατικός 1-1

Μολαϊκός – Εμρής Μελιγούς 2-1

Φοίνικας Νεας Επιδαύρου – Κορωνίδα Κοιλάδας 1-1

  • Ρεπό έχει η ΑΕ Κηφισιάς.

8ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

Πυθαγόρας – Αίας Σαλαμίνας 0-6

Θύελλα Ραφήνας - Αστέρας Βάρης 0-0

Αετός Λουτρών – ΑΟ Καραβά 0-0

Πανελευσιανιακός – Κερατσίνι 3-0

ΑΟ Πυλίου – Αιολικός 1-0

Ακράτητος – Μικρασιατική2-0

9ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

Παλληξουριακός – Παναιγιάλειος 0-2

Αίας Γαστούνης – Εθνικός Σκουλικάδου 2-3

Θύελλα Πατρών – Πάμισος Μεσσήνης 0-0

Ζάκυνθος – ΑΟ Τσιλιβή 1-0

Ναυπακτιακός Αστέρας – Αχαϊκή 1-1

ΑΟ Διαβολιτσίου – ΠΑΟ Βάρδας 3-1

  • Ρεπό έχει ο Διαγόρας Βραχνέικων.

10ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

AΕ Νεάπολης – Γιούχτας 0-1

AΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΟ Πόρου 6-1

Αλμυρός – Δαμάστα 1-0

ΑΟ Αγίου Νικολάου – Ρεθυμνιακός 2-0

ΑΟ Παλαιόχωρας – Ηρόδοτος 0-3 ά.α.

Νέος Αστέρας Ρεθύμνου – Ατσαλένιος 1-2

Πλατανιάς – Άρης Περιβολίων 3-0 ά.α.

Άρης Σούδας – Αναγέννηση Ιεράπετρας 3-0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/4, 16.30)

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΕ Αμπελοκήπων, Ηρακλής Αμπελοκήπων – Αναγέννηση Θαλασσιάς, Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού, Εθνικός Σοχού - Νέστος Χρυσούπολης, Ελπίδα Σαππών – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, ΑΕ Ευόσμου – Ένωση Άνθειας, Μέγας Αλ. Ορφανίου – Άρης Αβάτου, Πανδραμαϊκός – ΑΕ Διδυμοτείχου.

2ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ (21/4, 16.30): Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων – Νέα Καλλικράτεια.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/4, 16.30)

ΠΑΟ Κουφαλίων – Μακεδονικός, Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων – Αγροτικός Αστέρας, Εθνικός Γιαννιτσών – Αναγέννηση Πλαγιάς, Θύελλα Σαρακηκών – Νίκη Αγκαθιάς, Αετός Βαρβάρας – Εδεσσαϊκός, Ποσειδώνας Μηχανιώνας – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, Νέα Καλλικράτεια – Γιαννιτσά.

  • Ρεπό έχει ο Θερμαϊκός Θέρμης.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ (21/4, 16.30): ΦΣ Κοζάνη – Δίας Δίου, Μακεδονικός Φούφα – ΠΟ Φήκης.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/4, 16.30)

Ατρόμητος Παλαμά – Μακεδονικός Φούφα, Ερμής Αμυνταίου – Μετέωρα, Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αετός Μακρυχωρίου, ΑΕ Καρίτσας – ΦΣ Κοζάνη, ΑΟ Σελλάνων – Αναγέννηση Καρδίτσας, Ηρακλής Λάρισας – Δίας Δίου, Εθνικός Κεραμιδίου – Ελασσόνα.

  • Ρεπό έχει ο ΠΟ Φήκης.

4ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/4, 16.30)

Φωκικός – Αμβρυσσέας Διστομου, Οπούντιος Μαρτίνου – Αλμυρός, Διαγόρας Στεφανοβικείου – Θησέας Αγριάς, Νέα Αρτάκη – Ηρακλής Ψαχνών, Δήμητρα Ευξεινούπολης – Αταλάντη.

  • Ρεπό έχει ο ΑΟ Υπάτου.

5ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγων.)

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ (21/4, 16.30): Θύελλα Κατσικά - ΟΦΑΜ

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/4, 16.30)

Αχέρων Καναλακίου – Θύελλα Κατσικά, Πρέβεζα – ΑΕ Μεσολογγίου, Κτηνοτροφικός Αστέρας – Αμβρακικός Λουτρού, ΟΦ Αγίου Ματθαίου – ΑΕ Λευκίμμης, Παναγριανιακός – ΠΑΣ Θύελλα, Αναγέννηση Άρτας – Τηλυκράτης, Κασσιόπη – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας.

  • Ρεπό έχει ο Μ. Αλέξ. Καλλιθέας.

6ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγων.)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/4, 16.30)

Εθνικός Πειραιώς – Πανιώνιος, Μαρκό – Ηλιούπολη, Αήττητος Σπάτων – ΑΕ Μοσχάτου, Χαραυγιακός – Φωστήρας, Προοδευτική – ΑΕ Μυκόνου.

  • Ρεπό έχει ο Πανναξιακός.

7ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/4, 16.30)

Ναύπλιο 2017 – ΠΑΟ Ρουφ, Παναρκαδικός – Ατρόμητος Χιλιομοδίου, Πανγυθεατικός – Ερμιονίδα, Ερμής Μελιγούς – Άγιος Ιερόθεος, Κορωνίδα Κοιλάδας – Άρης Σκάλας, ΑΕ Κηφισιάς – Μολαϊκός.

  • Ρεπό έχει ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου.

8ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/3, 16.30)

Αίας Σαλαμίνας – Αστέρας Βάρης, Καραβάς – Πυθαγόρας, Κερατσίνι – Θύελλα Ραφήνας, Αιολικός – Αετός Λουτρών, Μικρασιατική – Πανελευσινιακός, Ακράτητος – ΑΟ Πυλίου.

9ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ (21/4, 16.30): Αίας Γαστούνης – ΑΟ Διαβολιτσίου, Εθνικός Σκουλικάδου – Διαγόρας Βραχνέικων.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/4, 16.30)

Παναιγιάλειος – Εθνικός Σκουλικάδου, Πάμισος Μεσσήνης – Παλληξουριακός, Τσιλιβή – Αίας Γαστούνης, Αχαϊκή – Θύελλα Πατρών, ΠΑΟ Βάρδας – Ζάκυνθος, Διαγόρας Βραχνέικων – Ναυπακτιακός Αστέρας.

  • Ρεπό έχει ο ΑΟ Διαβολιτσίου.

10ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/4, 16.30)

Γιούχτας – ΑΟ Πόρου, Δαμάστα – ΑΕ Νεάποης, Ρεθυμνιακός – ΑΕΕΚ ΣΥΚΝΑ, Ηρόδοτος – Αλμυρός, Ατσαλένιος – Άγιος Νικόλαος, Άρης Περιβολίων – Παλαιόχωρα, Αναγέννηση Ιεράπετρας – Νέος Αστέρας Ρεθύμνου, Πλατανιάς – Άρης Σούδας.

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας