Γ' Εθνική: Το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων στην επανεκκίνηση του πρωταθλήματος

Την Κυριακή (11/4) αρχίζει εκ νέου το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής με αγώνες της 5ης αγωνιστικής (4η για τον 5ο και 6ο  όμιλο) και στους δέκα ομίλους

Γ' Εθνική: Το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων στην επανεκκίνηση του πρωταθλήματος

Επιστροφή στην αγωνιστική δράση για τις ομάδες της Γ’ Εθνικής, καθώς η πολιτεία, οι λοιμωξιολόγοι και οι ΕΠΟ άναψαν το … πράσινο φως για την επανεκκίνησή της. Την Κυριακή (11/4) οι ομάδες θα βρεθούν και πάλι στη σέντρα με τα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής σε 1ο, 2ο, 3ο, 4ο, 6ο, 7ο, 8ο, 9ο και 10ο όμιλο και της 4ης αγωνιστικής 5ο και 6ο γκρουπ και για πρώτη φορά στην ιστορία θα διεξαχθεί μόνο ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος.

Με απόφαση της Ομοσπονδίας αναβλήθηκε το ματς του όγδοου ομίλου ανάμεσα στον Αστέρα Βάρης και στον Πανελευσινιακό, καθώς πέντε παίκτες των «σταχυοφόρων» εντοπίστηκαν θετικοί στον κορονοϊό. Ο ΠΟ Φήκης δήλωσε την τελευταία στιγμή συμμετοχή στο πρωτάθλημα και το ματς με τον ΑΟ Σελλλάνων (3ος όμιλος) θα διεξαχθεί σε νέα ημερομηνία.

Επίσης έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα Δόξα Νέα Σιδηροχωρίου, Οπούντιος Μαρτίνου, Παλαιόχωρα και Άρης Περιβολίου και οι αντίπαλες ομάδες θα πάρουν χωρίς κόπο τους τρεις βαθμούς.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων οι οποίοι θα αρχίσουν στις 16.30, έχει ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγων.)

Απόλλων Παραλιμνίου – Αετός Ορφανού, Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης, ΑΕ Αμπελοκήπων – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου (ματαιώθηκε), Ηρακλής Αμπελοκήπων – Ένωση Άνθεας, Ορφέας Ξάνθης – Άρης Αβάτου, Εθνικός Σοχού – Πανδραμαϊκός, Ελπίδα Σαππών – ΑΕ Διδυμοτείχου, Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου – ΑΕ Ευόσμου.

2ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγων.)

ΠΑΟ Κουφαλίων – Αναγέννηση Πλαγιάς, Αγροτικός Αστέρας Νίκη Αγκαθιάς, Μακεδονικός – Εδεσσαϊκός, Μ. Αλέξ. Τρικάλων – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, Εθνικός Γιαννιτσών – Γιαννιτσά, Αετός Βαρβάρας – Θερμαϊκός, Νέα Καλλικράτεια – Ποσειδώνας Μηχανιώνας.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγων.)

Ατρόμητος Παλαμά – Αετός Μακρυχωρίου, Μετέωρα – Κοζάνη, Μακεδονικός Φούφα – Αναγέννηση Καρδίτσας, Ερμής Αμυνταίου – Δίας Δίου, Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ελασσόνα, ΑΟ Σελλάνων – ΠΟ Φήκης (αναβάλλεται), Εθνικός Κεραμιδίου – Ηρακλής Λάρισας.

4ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγων.)

Φωκικός – Θησέας Αγριάς, Αλμυρός – Ηρακλής Ψαχνών, Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Υπάτου, Οπούντιος Μαρτίνου – Αταλάντη (ματαιώθηκε), Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δήμητρα Ευξεινούπολης.

5ος ΟΜΙΛΟΣ (4η αγων.)

Κτηνοτροφικός Αστέρας – Θύελλα Κατσικά, ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Πρέβεζα, Παναγρινιακός – Αχέρων Καναλακίου, Αναγέννηση Άρτας – Μεσολόγγι, Κασσιόπη – Αμβρακικός Λουτρού, Τηλυκράτης 2014 – ΠΑΣ Θύελλα.

6ος ΟΜΙΛΟΣ (4η αγων.)

Αήττητος Σπάτων – Πανιώνιος, Χαραυγιακός – Μαρκό, Προοδευτική – Εθνικός Πειραιώς, Πανναξιακός – Ηλιούπολη (13.30), Φωστήρας – ΑΕ Μυκόνου (13.00).

7ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγων.)

Ναύπλιο 2017 – Ερμιονίδα, Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Άγιος Ιερόθεος, ΠΑΟ Ρουφ – Άρης Σκάλας, Παναρκαδικός – Μολαϊκό, Πανγυθεατικός – Φοίνικας Νέας Επιδαύρου, Κορωνίδα Κοιλάδας – ΑΕ Κηφισιάς.

8ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγων.)

Αίας Σαλαμίνας – Θύελλα Ραφήνας, Αστέρας Βάρης – Πανελευσινιακός (αναβάλλεται), Καραβάς – ΑΟ Πυλίου (11.30), Κερατσίνι – Ακράτητος, Αιολικός – Μικρασιατική Χίου (15.30).

9ος ΟΜΙΛΟς (5η αγων.)

Παναιγιάλειος – Αίας Γαστούνης, Παλληξουριακός – Θύελλα Πατρών (13.00), Εθνικός Σκουλικάδου – Ζάκυνθος (15.00), Πάμισος Μεσσήνης – Ναυπακτιακός Αστέρας, Τσιλιβή – ΑΟ Διαβολιτσίου (14.30), ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνέικων.

10ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγων.)

Γιούχτας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, ΑΕ Νεάπολης – Αλμυρός, ΑΟ Πόρου – ΑΟ Αγίου Νικολάου, Δαμάστα – ΑΟ Παλαιόχωρα (ματαιώθηκε), Ρεθυμνιακός – Νέος Αστέρας Ρεθύμνου, Ηρόδοτος – Πλατανιάς, Ατσαλένιος – Άρης Σούδας, Αναγέννηση Ιεράπετρας – Άρης Περιβολίων (ματαιώθηκε).

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας