Κερατσίνι – Πυθαγόρας 3-1: Ανατροπή και νίκη (pics)

Το Κερατσίνι αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, επικράτησε 3-1 του Πυθαγόρα στον σημερινό αγώνα για τον 8ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Με ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά στο τέλος του πρώτου μέρους, το Κερατσίνι έκαμψε την αντίσταση του Πυθαγόρα με 3-1, στην αναμέτρηση με την οποία και έπεσε η αυλαία της αγωνιστικής για την Γ’ Εθνική.

Ο Πυθαγόρας στο ματς για τη 2η αγωνιστική του 8ου ομίλου, πήρε το προβάδισμα με γκολ του Μπρένγκα στο 39' αλλά πέντε λεπτά μετά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Στρίγγα (1-1). Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Λένγκα με σουτ γύρισε το ματς πριν οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια!

Γ' Εθνική: Πρεμιέρα με νίκη ο Χαραυγιακός, ήττες για Εθνικό, Φωστήρα (αποτελέσματα, επόμενη)

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με πέναλτι στο 89' ο Μιχαλάς.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Κούμπουλας, Γκουριώτης, Κανταράς (66' Σπανός), Καϊακούδας, Αγγελάκης, Ροκάκης (56’ Καρδάμης), Μέλλης, Μπάτσι (46’ Κουρκούτης), Λένγκα, Στρίγγας (79' Νικολέτος), Μιχαλάς.

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ: Μαρμαράς, Κυριαζής (59’ Σαράντου), Κάνδυλας, Τσομπάι (81’ Σεχάι), Καρσάς, Μπρέγνκα, Βελάνης (59’ Τσερβανάκου), Σαπουνάς (88' Χατζηανδρέου), Αμυρσιώνης, Τζιώτης, Ιωαννίδης.