Football League: Προς SL2 τα Τρίκαλα, νίκη-ανάσα για Αιγάλεω, ισοπαλία στη Ρόδο (βαθμολογία)

Τα Τρίκαλα νίκησαν 1-0 εκτός έδρας την Ιεράπετρα και του χρόνου θα αγωνίζονται στην Super League 2. Νίκη - ανάσα το Αιγάλεω επί του Θεσπρωτού, στο 89' πήρε βαθμό ο Ιάλυσος από τον Ασπρόπυργο.

Football League: Προς  SL2 τα Τρίκαλα, νίκη-ανάσα για Αιγάλεω, ισοπαλία στη Ρόδο (βαθμολογία)

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν στη Ρόδο, Ιάλυσος και Ασπρόπυργος, με τους γηπεδούχους να απαντούν δύο φορές στην ομάδα του Γιώργου Βαζάκα! Και τα 4 γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 48' ο Φράγκος έκανε το 0-1, αλλά στο 68' ο Ρεκλείτης ισοφάρισε με πέναλτι. Στο 78' ο Πολέτο έκανε το 1-2, αλλά στο 89' ο Μακρυδημήτρης, μόνος απέναντι στον Κολοβούρη, διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Νίκη ανάσα για το Αιγάλεω. Το Σίτι νίκησε 1-0 τον Θεσπρωτό με γκολ του Μαχαίρα από το 44ο λεπτό και έκανε αποφασιστικό βήμα να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Τα Τρίκαλα πέρασαν και από την Κρήτη, με τον το ντέρμπι ανάμεσα στην Ιεράπετρα και την πρωτοπόρο ομάδα των Τρικάλων. με γκολ του Τσίπρα στο 76ο λεπτό