Καλαμάτα - Τρίκαλα 0-1: Στην κορυφή με πέναλτι του Ριζογιάννη στο 94΄ (highlights, βαθμολογία)

Τα Τρίκαλα νίκησαν με 1-0 εκτός έδρας την Καλαμάτα, με το πέναλτι του Ριζογιάννη στις καθυστερήσεις.

Σπουδαία νίκη πέτυχαν τα Τρίκαλα που επικράτησαν της Καλαμάτας με πέναλτι του Παντελή Ριζογιάννη στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ομάδα από τη Θεσσαλία παρέμεινε πρώτη στην βαθμολογία, αφήνοντας 5 βαθμούς πίσω τον δεύτερο Ιωνικό που αντιμετωπίζει αύριο την Καβάλα εκτός έδρας.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό με λίγες ευκαιρίες για γκολ, ενώ οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για το πέναλτι που δόθηκε στο τέλος του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Καλαμάτα (Θεοδοσιάδης): Πάντος, Γκελγκέρια, Κωνσταντινόπουλος, Τσιβελεκίδης, Καντούτσης, Τζόκιτς (57′ Καζβιρόπουλος), Ζαχαρόπουλος, Στεργίδης, Αλεξόπουλος (66′ Ράκιτς), Μπάμπης, Βουκμίροβιτς (71′ Δήμος).

Τρίκαλα (Αμανατίδης): Γιακουμής, Σανδραβέλης, Γιαννίτσης, Νιάρος, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Τεγούσης, Γρηγορόπουλος (60′ Παπαγεώργιου), Σταματής, Λώττας (64′ Τσίπρας), Πελάεθ (80′ Άλεξιτς).