Football League: Διπλό παραμονής ο Απόλλων Πόντου (βαθμολογία)

Ο Απόλλων Πόντου επικράτησε 2-1 του Θεσπρωτού στην Ηγουμενίτσα παίζοντας με δέκα παίκτες από ο 73', κάνοντας σημαντικό βήμα για να αποφύγει την επικίνδυνη ζώνη του βόρειου ομίλου

Σπουδαία νίκη στην Ηγουμενίτσα επί του Θεσπρωτού (1-2) πανηγύρισε ο Απόλλων Πόντου σε εξ' αναβολής αναμέτρηση για τη 10η αγωνιστική του βόρειου ομίλου. Οι «ροσονέρι» αν και έπαιζαν από το 73' με δέκα παίχτες, πήραν το πολύτιμο τρίποντο και έφτασαν τους 11 βαθμούς όσους και ο αντίπαλος τους.

Ένεση ψυχολογίας για τον Απόλλωνα αυτή η νίκη, δεύτερη διαδοχική μετά το «διπλό» επί της Καβάλας στο «Ανθή Καραγιάννη». Στο αγωνιστικό σκέλος, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Αμαραντίδη στο φινάλε του πρώτου 45λεπτου.

Το συγκρότημα του Ρότσα κατάφερε να μπει καλά στην επανάληψη και με τον Παχέκο στο 47' έφερε το ματς στα ίσα. Δύο λεπτά αργότερα ο Ντινόπαπας έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Απόλλωνα ο οποίος στο 73' έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του Παναγιώτου αλλά κράτησε το υπέρ της σκορ, πανηγυρίζοντας μια σημαντική νίκη.