Πέδρο Νέτο: «΄Επρεπε να σουτάρουμε περισσότερο!»

Ο σκόρερ της Γουλβς, Πέδρο Νέτο δήλωσε ότι αυτός και οι συμπαίκτες του έπρεπε να σουτάρουν περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ολυμπιακό.

Η Γουλβς πήρε 1-1 από τον Ολυμπιακό στον πρώτο από τους δυο αγώνες των δυο ομάδων που έγινε απόψε στο «Γ. Καραϊσκάκης» κεκλεισμένων των θυρών για τη φάση των 16 του Europa League.

Ολυμπιακός - Γουλβς 1-1: Tα highlights του αγώνα (vid)

Οι Λύκοι κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν με ένα τυχερό γκολ καθώς μετά το σου του Πέδρο Νέτο η μπάλα άλλαξε πορεία στο πόδι του Μπουχαλάκη.

Ολυμπιακός-Γουλβς 1-1: Παλικάρι, αλλά και άτυχος (highlights)

Ο σκόρερ Πέδρο Νέτο, δήλωσε στην BT Sport: «Προσπάθησα να βοηθήσω την ομάδα να κάνει το καλύτερο και με 10 παίκτες ήταν δύσκολο γιατί κλείστηκαν πίσω. Τώρα πηγαίνουμε στο δεύτερο παιχνίδι.

Γνωρίζαμε ότι θα κάθονταν μπροστά στο τέρμα τους, έπρεπε να κυκλοφορούμε πιο γρήγορα τη μπάλα και να δημιουργήσουμε ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο.

Νομίζω ότι θα μπορούσαμε να σουτάρουμε περισσότερες φορές, αλλά τώρα εστιάζουμε στην επόμενη αναμέτρηση»