Εύκολο απόγευμα πριν τον επαναληπτικό με τον Ατρόμητο για τη Ντουνάισκα

Η αντίπαλος του Ατρομήτου στον δεύτερο προκριματικό του Europa League επιβλήθηκε με 5-1 της Ποχρόνιε για το πρωτάθλημα Σλοβακίας.

Η αντίπαλος του Ατρομήτου, Ντουνάισκα Σρέντα επικράτησε με σκορ 5-1 της Ποχρόνιε και έρχεται... αγριεμένη για τον επαναληπτικό αγώνα των προκριματικών του Europa League κόντρα στον Ατρόμητο.

Η Ντουνάισκα άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Βίντα, ενώ στο 30' ο Κάλμαρ διπλασίασε τα τέρματα των αντιπάλων της ελληνικής ομάδας. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ταϊβό με πλασέ έκανε το 3-0 στο 54', ενώ στο 57' η Παχρόνια μείωσε με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μάζαν. Ο Μπλάκμαν έκαβνε το 4-1 στο 75' ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 80ο λεπτό ο Ραμίρεζ.

Η σύνθεση της Ντουνάισκα: (Πίτερ Χιμπάλα): Γέντλιτσκα, Κόστρνα, Όραβετς, Κρούζλιακ, Ντέιβις(71' Μπλάκμαν), Βίντα Μ., Ρόναν, Κάλμαρ, Τσμέλικ (85' Βεζελόφσκι), Βίντα Κ., Ταϊβό (71' Ραμίρεζ)