Η ΑΕΛ Λεμεσού νίκησε την Ζάμαλεκ

H AΕΛ Λεμεσού, προσεχής αντίπαλος του Άρη, επικράτησε της Ζάμαλεκ με σκορ 4-3. Οι Κύπριοι κατάφεραν και γύρισαν το ματς, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 3-1.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, στο οποίο σημειώθηκαν 7 γκολ, η ΑΕΛ Λεμεσού επικράτησε της Ζάμαλεκ με σκορ 4-3, σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας. Το ματς παρακολούθησε από κοντά ο στενός συνεργάτης του Σάββα Παντελίδη, Τόλης Τερζής.

Η ΑΕΛ κέρδισε με 4-3 την Ζάμαλεκ στην Παρεκκλησιά. Τα γκολ για τους γαλαζοκίτρινους πέτυχαν οι Γερολέμου, Αβραάμ και Αντάμοβιτς (2). Αξίζει να σημειωθεί πως η ΑΕΛ αν και έχανε με 3-1 εντούτοις έκανε την ανατροπή και κέρδισε στο τέλος”.

Η σύνθεση της ΑΕΛ (Α’ ημίχρονο): Πρόσεκ, Κυριάκου, Γκοντάλ, Α. Τεϊσέιρα, Γουίλερ, Ζντραφκόσκι, Μουστάκης, Γερολέμου, Παντελή, Κωσταντινίδης, Χουράδο. (Β’ ημίχρονο): Βοζίνια, Ζούνιορ, Ν. Τεϊσέιρα, Αντάμοβιτς, Γκαστανιάγα, Αβραάμ, Μαρκόσκι, Τόρες, Ράσο, Αγκάνοβιτς, Καψός.