Φιλική ήττα για τη Ντιναμό Κιέβου (vid)

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού έχασε με σκορ 3-2 από τη Σπάρτα Πράγας στο τρίτο της φιλικό παιχνίδι.

Το τρίτο της φιλικό παιχνίδι έπαιξε η Ντιναμό Κιέβου στο πλαίσιο της προετοιμασίας της. Η ουκρανική ομάδα γνώρισε την ήττα με σκορ 3-2 από τη Σπάρτα Πράγας σε ένα ματς που περισσότερο προβλημάτισε με την εικόνα της.

Η Ντιναμό έδειξε ότι ψάχνει να βρει το ρυθμό της και στο ματς με τους Τσέχους φανέρωσε αρκετές αδυναμίες. Συγκεκριμένα η Σπάρτα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 18’ με γκολ του Τετέ και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου δέχτηκε αι δεύτερο γκολ από τον Στάνκιου. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημίχρονου με το οποίο οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες.

Στο δεύτερο μέρος η Ντιναμό έβγαλε αντίδραση στο γήπεδο και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια με γκολ του Τσιγάνκοφ στο 47’ και του Αλιμπέκοφ στο 64’. Η Σπάρτα Πράγας πήρε, ωστόσο, τη νίκη χάρη σε γκολ του Χλόζεκ στο 81ο λεπτό.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων…

Σπάρτα Πράγας: Νίτα, Ζαχούστελ, Πλετσάτι, Κόστα, Χάνουσεκ, Κάρλσον, Φρίντεκ, Στάνκιου, Σάτσεκ.

Ντιναμό Κιέβου: Μπουσκάν, Κεντζίορα, Μπούρντα, Καντάρ, Μικολένκο, Σεπέλεφ, Σαπαρένκο, Βουγκιάλσκι, Βέρμπιτς, Τσιγκάνκοφ, Σολ.