Τα γκολ του Ολυμπιακός-Ντουντελάνζ 5-1 (vid)

Δείτε πως οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν της Ντουντελάνζ με το εμφατικό 5-1.

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε μεστή εμφάνιση απέναντι στην Ντουντελάνζ για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Οι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6' με τακουνάκι του Βασίλη Τοροσίδη. Δέκα λεπτά αργότερα ο Κώστας Φορτούνης εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας και με ωραίο σουτ έκανε το 2-0.

Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος με όμορφο γυριστό σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 επιστρέφοντας με τον καλύτερο τρόπο στα γκολ.

Πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Φορτούνης σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα αυτή την φορά με κεφαλιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της τιμής χάρη στην προσπάθεια του Σινάνι.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αχμέντ Χασάν που ακούμπησε ίσα-ίσα την μπάλα στο σουτ του Φετφατζίδη.