Λέσνιακ: «Θα κάνουμε ό,τι μπορούμε στη ρεβάνς»

Ο Μίλαν Λέσνιακ είπε πως η ομάδα του μπήκε φοβισμένη στο γήπεδο.

Ο βοηθός προπονητή της Τσουκαρίτσκι, Μίλαν Λέσνιακ, δήλωσε μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό με 3-1, στην κάμερα του ΟΤΕ:

«Ήταν η έλλειψη εμπειρίας των παικτών μου. Το είπαμε και χθες στη συνέντευξη Τύπου ότι αυτό που φοβόμουν ήταν ότι θα μπουν οι παίκτες μου φοβισμένοι τα πρώτα 15 λεπτά και αυτό συνέβη. Ο Ολυμπιακός σε εκείνο το 15λεπτο ήταν πολύ ανώτερος, είχαμε πρόβλημα από την αριστερή μας πλευρά αλλάξαμε και το σύστημα μας και δεν νιώθαμε άνετοι με αυτό.

Για τις πολλές αλλαγές. Έχουμε ένα μεγάλο ρόστερ, παίζουμε ανά τρεις ημέρες παιχνίδι δώσαμε την ευκαιρία σε νέους παίκτες, άλλοι ανταποκρίθηκαν, άλλοι όχι. Δεν πήγαν καλά τα πράγματα για εμάς. Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε αυτό που μπορούμε στο δεύτερο παιχνίδι, θέλω να συγχαρώ τον Ολυμπιακό, και για το αποτέλεσμα και για την απόδοση του, ειδικά στο α’ ημίχρονο που ήταν καταπληκτικός, θα κάνουμε ό,τι μπορούμε στη ρεβάνς».