Ο Μοράτα γλίτωσε (1-0) την Τσέλσι από κάζο με τη Βίντι

Οι «Μπλε» δυσκολεύτηκαν απέναντι στη Βίντι με τον Μοράτα να λυτρώνει την ομάδα του Λονδίνου με γκολ στο 70'.

Η Βίντι είχε βάλει δύσκολα στην Τσέλσι, καθώς ως το 70ό λεπτό κρατούσε καλά στο «Στάμφορντ Μπριτζ», έχοντας μάλιστα χάσει στο πρώτο ημίχρονο δύο ευκαιρίες με τον Νεγκό.

Στο σημείο εκείνο, όμως, ο Άλβαρο Μοράτα άνοιξε το σκορ για τους «μπλε» και το παιχνίδι έγινε χωρίς επιστροφή για τους Ούγγρους, που γνώρισαν δεύτερη ήττα σε ισάριθμους αγώνες.

Αντίθετα, η Τσέλσι έκανε το «2Χ2» με το ίδιο σκορ (1-0) και τέθηκε επικεφαλής του 12ου ομίλου, ακολουθούμενη από τον ΠΑΟΚ που πέρασε θριαμβευτικά από τη Λευκορωσία απέναντι στην ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ.

Διαιτητής: Μίροσλαβ Ζελίνκα,

Κίτρινες: Μοράτα (Τσέλσι), Νεγκό, Χούσζτι, Μιλάνοφ (Βίντι).

ΤΣΕΛΣΙ (Μαουρίτσιο Σάρι): Κέπα, Τζαπακόστα, Έμερσον, Κέιχιλ, Κρίστενσεν, Κόβατσιτς, Φάμπρεγας, Λόφτους-Τσικ (66΄ Μπάρκλεϊ), Πέδρο (54΄ Αζάρ), Μοράτα, Γουίλιαν (74΄ Μόουζες).

ΒΙΝΤΙ (Μάρκο Νίκολιτς): Τούιβελ, Φιόλα, Στοπιρά, Βινίσιους, Γιούχαζ, Χάτζιτς (83΄ Πάτκαϊ), Νεγκό, Χούσζτι (77΄ Κόβατς), Μιλάνοφ (83΄ Χότζιτς), Νικόλοφ, Σέποβιτς.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ