Σάμροκ Ρόβερς -Σκούπι 3-1: Προβάδισμα πρόκρισης οι Ιρλανδοί για τα πλέι οφς του Europa League

Η Σάμροκ Ρόβερς επικράτησε 3-1 της Σκούπι από τη Βόρεια Μακεδονία χάρη σε δύο γκολ που ήρθαν πριν το μισάωρο κι ένα στις καθυστερήσεις κι έχει τον πρώτο λόγο για πρόκριση στα πλέι οφς του Europa League

δύο γκολ πριν το ημίωρο κι ένα στις καθυστερήσεις η Σάμροκ Ρόβερς επιβλήθηκε 3-1 της Σκούπι από τη Βόρεια Μακεδονία, στο Δουβλίνο, κι απέκτησε σαφές προβάδισμα πρόκρισης στα πλέι οφς του Europa League, ενόψει του επαναληπτικού στην Βαλκανική χώρα.

Οι Ιρλανδοί προηγήθηκαν με πέναλτι του Μπουρκ στο 13ο λεπτό κι έφτασαν στο 2-0 στο 29ο με τον Βατς.

Ωστόσο δεν κατάφεραν να κρατήσουν την εστία τους ανέπαφη αφού στο 79ο ο Κέβεν μείωσε.

Όμως στα ...χασομέρια (97') οι γηπεδούχοι κατάφεραν ν' ανακτήσουν «αέρα» δύο γκολ με τον Ο' Νιλ και θα έρθουν στη γειτονική χώρα έχοντας το «πάνω χέρι»