Αταλάντα-Ολυμπιακός 2-1: Η κριτική των παικτών του Μαρτίνς

Ο Ολυμπιακός είχε πολλούς διακριθέντες, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, στον αγώνα με την Αταλάντα. Παρά την ήττα με 2-1 από στατικές φάσεις, η προσπάθεια και το πλάνο ήταν σε γενικές γραμμές επιτυχημένο.

Ο Χένρι Ονιεκούρου έκανε στο πρώτο μέρος το καλύτερο παιχνίδι του με τον Ολυμπιακό, αν και θα μπορούσε να είχε καλύτερα τελειώματα. Οι περισσότεροι παίκτες στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων και έβαλαν τις βάσεις για μια μεγάλη νίκη με το γκολ του Τικίνιο και το πλάνο του Μαρτίνς, ωστόσο στην επανάληψη η εικόνα ήταν διαφορετική.

Η κριτική των παικτών του Πέδρο Μαρτίνς:

ΒΑΤΣΛΙΚ: Έκανε καλές αποκρούσεις στο ξεκίνημα της επανάληψης και έδειξε να το παίρνει πάνω του, αλλά στα δύο γκολ του στόπερ της Αταλάντα δεν τα κατάφερε.

ΛΑΛΑ: Ακολούθησε το πλάνο στο πρώτο μέρος και είχε ανεβάσματα, όμως και από την πλευρά του δημιουργήθηκαν αρκετά προβλήματα.

ΜΑΝΩΛΑΣ: Είχε πολλά κοψίματα και θετικές παρεμβάσεις, ήταν ο καλύτερος από τους αμυντικούς.

ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ: Στο πρώτο μέρος ήταν καλύτερος, με πολλές αποκρούσεις και αυτός, αλλά και με αρκετά προβλήματα στα στημένα, όπως όλοι.

ΣΙΣΕ: Προσπάθησε πολύ, δεν απέφυγε λάθη, έκανε και εντυπωσιακές ενέργειες. Φάνηκε η απουσία του.

ΡΕΑΜΠΤΣΙΟΥΚ: Το γνωστό του πάθος και τα τρεξίματα, αλλά και με αμυντικές αδυναμίες ειδικά σε πλαγιοκοπήσεις αντιπάλων.

ΕΜΒΙΛΑ: Ηγέτης στο πρώτο ημίχρονο με πολλή δύναμη σε κάθε διεκδίκηση. Κουράστηκε στην επανάληψη.

Α. ΚΑΜΑΡΑ: Στο πρώτο μέρος ήταν μέσα σε όλα, τον έβρισκαν πάντα μπροστά τους. Έχασε τη μεγάλη ευκαιρία για το 2-2.

ΜΑΣΟΥΡΑΣ: Για ένα ημίχρονο εξαιρετικός, με πλήρη εφαρμογή του πλάνου. Δεν ήταν ίδιος στο δεύτερο.

ΟΝΙΕΚΟΥΡΟΥ: Έξοχο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο. Με μεταβάσεις, κοψίματα, τα πάντα. Αλλά και κακό τελείωμα για το 0-2.

ΤΙΚΙΝΙΟ: Σκόραρε το γκολ έστω και πεσμένος με εξαιρετικό σουτ. Έδωσε μάχες, δεν είχε την ταχύτητα σε κάποιες γρήγορες κόντρες, αλλά βοήθησε πολύ.

ΜΑΝΤΙ ΚΑΜΑΡΑ: Πολύ καλός όσο έπαιξε, θα έπρεπε να είχε μπει νωρίτερα.

ΜΠΟΥΧΑΛΑΚΗΣ: Μπήκε στα τελευταία λεπτά για να ξεκουράσει τον Εμβιλά.

ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ: Είχε καλές προσπάθειες, αλλά δεν μπόρεσε ποτέ να φτάσει σε θέση βολής.

ΡΟΝΙ ΛΟΠΕΣ: Μπήκε για λίγο, είχε μια αδύναμη κεφαλιά και μια εκτέλεση φάουλ.