Άιντραχτ – Ολυμπιακός: Κριτική παικτών: Ο Σωκράτης, ο Ελ Αραμπί ενός 15λέπτου και… τέλος

ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗ - ΑΠΟΣΤΟΛΗ: Οι Παπασταθόπουλος και Ελ Αραμπί (για μερικά λεπτά στο α’ μέρος) διασώθηκε από το ματς της Φρανκφούρτης.

ΒΑΤΣΛΙΚ: Δεν ευθύνεται για την ήττα, γιατί είχε κάποιες καλές επεμβάσεις. Σίγουρα είναι υπό συζήτηση η αντίδρασή του στο τρίτο γκολ.

ΛΑΛΑ: Λίγα πράγματα από τον Γάλλο. Δεν βοήθησε καθόλου επιθετικά, είχε πολλά προβλήματα ανασταλτικά με τον Κόστιτς.

ΣΩΚΡΑΤΗΣ: Ο μοναδικός που είχε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα την απαιτούμενη ένταση. Ο μοναδικός που θα πάρει υψηλό βαθμό και η βαθμολογία του θα αγγίξει αυτή των παικτών της Άιντραχτ.

ΣΙΣΕ: Απρόσεκτος σε ορισμένες περιπτώσεις, καλές και κακές αντιδράσεις, αλλά και γενικότερα ένα ματς που σίγουρα θα ήθελε να ξεχάσει ο Σενεγαλέζος με αποκορύφωμα τη φάση του πέναλτι που έκανε.

ΡΕΑΜΠΤΣΙΟΥΚ: Σε… ρηχά νερά ο Μολδαβός. Θα μπορούσε να είναι πρωταγωνιστής στη φάση του 56’ που δεν του δόθηκε πέναλτι, καθώς φάνηκε να τον βρίσκει ο Γιάκιτς στο κεφάλι. Όμως, η συνολική του παρουσία ήταν κατώτερη του μετρίου.

ΕΜΒΙΛΑ: Δεν βρέθηκε σε καλή μέρα ο Γάλλος. Και φάνηκε μάλιστα στα πρώτα λεπτά του β’ μέρους να μην έχει και την απαιτούμενη ένταση στο παιχνίδι του.

ΜΑΝΤΙ ΚΑΜΑΡΑ: Ενώ μπήκε καλά, πήρε αρκετές προσπάθειες και πρωτοβουλίες, όσο περνούσε η ώρα, χανόταν από το παιχνίδι.

ΜΠΟΥΧΑΛΑΚΗΣ: Σε χαμηλές στροφές αγωνίστηκε ο Κρητικός χαφ. Ίσως χρειαζόταν να πάρει ανάσες απόψε.

ΑΓΚΙΜΠΟΥ: Μακριά από τον καλό του εαυτό ο νεαρός Αφρικανός άσος. Δεν θύμιζε σε τίποτα τον Αγκιμπού που γνωρίζαμε.

ΜΑΣΟΥΡΑΣ: Δεν πήρε πολλές προσπάθειες ο διεθνής Έλληνας εξτρέμ. Και γενικώς χάθηκε μαζί με τους υπόλοιπους συμπαίκτες του.

ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ: Εμφανίστηκε για 15-20 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο. Όχι μόνο με το γκολ του, αλλά και με κάποιες προσπάθειες που είχε. Βεβαίως, είχε και κακές επιλογές. Στο 40’ αν έδινε το έτοιμο γκολ στον Μασούρα και γινόταν το 1-2, μπορεί να βλέπαμε ένα άλλο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.

ΟΝΙΕΚΟΥΡΟΥ: Τίποτα απολύτως… Μπήκε στο 60’ και… κουτούλαγε στους αντιπάλους του.

ΤΙΚΙΝΙΟ: Δεν τροφοδοτήθηκε καθόλου. Μπήκε στο 66’ και δέχτηκε μία σκοτωμένη μπαλιά.

ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ: Μπήκε σε ένα χρονικό σημείο που όλα είχαν κριθεί και δεν φάνηκε.

ΡΟΝΙ ΛΟΠΕΣ: Μπήκε στο 77’ και είχε μία καλή ενέργεια στο 82’. Δεν αρκεί όμως μόνο αυτό.

KOYNTE: Πήγε να αξιοποιήσει την πάσα του Ρόνι Λόπες στο 82', αλλά τον πρόλαβε ο γκολκίπερ της Άιντραχτ. Κατά τ' άλλα; Τίποτα παραπάνω.

Άιντραχτ – Ολυμπιακός 3-1: Σε κακή βραδιά οι «ερυθρόλευκοι», διασώθηκε ο Σωκράτης