LIVE - Ημιτελικά Europa League: Ρόμα - Mάντσεστερ Γ., Άρσεναλ - Βιγιαρεάλ (γκολ, score, highlights)

Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη (γκολ, score, highlights) των αγώνων ρεβάνς για τα ημιτελικά του Europa League.

Ρόμα - Mάντσεστερ Γ. (3-2) και Άρσεναλ - Βιγιαρεάλ (0-0) κοντράρονται με στόχο την εξασφάλιση δύο θέσεων στον τελικό του Europa League.

Παρακολουθήστε την εξέλιξή τους (γκολ, score, highlights) στο fosonline.gr:

Ρόμα - Mάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-2

Ενδεκάδες

ΡΟΜΑ: Μιράντε, Κάρσντορπ, Σμόλινγκ, Ιμπάνιεθ, Μπρούνο Πέρεζ, Κριστάντε, Μαντσίνι, Πέδρο, Πελεγκρίνι, Μχιταριάν, Ντζέκο.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Μπισάκα, Μπαϊγί, Μαγκουάιρ, Σο, Φρεντ, Φαν ντε Μπέεκ, Μπρούνο Φερνάντεζ, Πογκμπά, Γκρίνγουντ, Καβάνι.

7': Ο Πελεγκρίνι από καλή θέση σούταρε εκτός εστίας.

10': Η Ρόμα μπήκε δυνατά στο ματς και έχει τον έλεγχο της συνάντησης.

14': Ο Πέδρο σούταρε από το ημικύκλιο της περιοχής και έστειλε τη μπάλα εκτός εστίας.

18': Κίτρινη κάρτα στον Μπισάκα για σκληρό φάουλ στον Πέρεζ.

20': Ο Καβάνι μόνος απέναντι στον Μιράντε πλάσαρε και έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

25': Η Μάντσεστερ ισορρόπησε το ματς, ξεθύμανε ο αρχικός ενθουσιασμός της Ρόμα.

30': Αλλαγή για την Ρόμα. Αντί του τραυματία Σμόλινγκ μπήκε ο Νταρμπόε.

34': Ο Πελεγκρίνι σούταρε από καλή θέση και ο Ντε Χέα σε ετοιμότητα απέκρουσε εντυπωσιακά την μπάλα.

39': Ο Φρεντ πέρασε κάθετη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, όπου ο Καβάνι πλάσαρε ιδανικά και άνοιξε το σκορ για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (0-1).

42': Ο Μχιταριάν πλάσαρε και ο Ντε Χέα σε ετοιμότητα απέκρουσε δύσκολα.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Ρόμα - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-1

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46': Δύο αλλαγές για τη Γιουνάιτεντ. Αντί του Σο ο Τέλες και στη θέση του Μπισάκα ο Ουίλιαμς.

57': Η Ρόμα ισοφαρίζει! Ο Μχιταριάν έστειλε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, όπου βρισκόταν ο Πέδρο, ο οποίος την έστρωσε για τον Ντζέκο και αυτός χρίστηκε σκόρερ με κοντινή κεφαλιά για το 1-1.

60': Δεύτερο γκολ για τη Ρόμα! Η ομάδα της Ρώμης γυρίζει το ματς μέσα σε τρία λεπτά! Ο Κριστάντε παίρνει την ασίστ του Πελεγκρίνι και με πολύ δυνατό σουτ γράφει το 2-1.

62': Ευκαιρία της Ρόμα για το 3-1. Σουτ του Πέδρο δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Ντε Χέα.

63': Αλλαγή για τη Μάντσεστερ. Έξω ο Πογκμπά, μέσα ο Μάτιτς.

69': Αλλαγή για τη Ρόμα, με τον Πέρεζ να βγαίνει και να μπαίνει ο Σαντόν.

69': Η Γιουνάιτεντ κάνει το 2-2 με εξαιρετική κεφαλιά του Καβάνι!

83': Προβάδισμα ξανά για τη Ρόμα που φτάνει στο 3-2 με αυτογκόλ του Τέλες!

93': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ουίλιαμς των φιλοξενουμένων.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ: Ρόμα - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-2 (2-6 ο πρώτος αγώνας).

Η φιλοξενούμενη αγγλική ομάδα είναι η μία φιναλίστ του τελικού του Europa League!

Άρσεναλ - Βιγιαρεάλ 0-0

Ενδεκάδες

ΑΡΣΕΝΑΛ: Λένο, Χόλντιγκ, Μάρι, Τίρνεϊ, Μπεγιερίν, Σμιθ - Ρόου, Πάρτεϊ, Σακά, Πεπέ, Έντεγκαρντ, Ομπαμεγιάνγκ.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ρούλι, Γκασπάρ, Αλμπιόλ, Πάου Τόρες, Πεντράθα, Παρέχο, Κοκελέν, Τρινκέρος, Ζεράρ Μορένο, Τσουκουέζε, Αλκάθερ.

5': Ο Τσουκουέζε σούταρε με δεξί εσωτερικό φάλτσο και ο Λένο σε ετοιμότητα απέκρουσε.

10': Ισορρόπησε το ματς η Βιγιαρεάλ έπειτα από το καλό ξεκίνημα της Άρσεναλ.

23': Ο Παρέχο εκτέλεσε φάουλ από τον άξονα και έστειλε τη μπάλα πάνω από το δοκάρι.

25': Ο Ομπαμεγιάνγκ με ωραίο διαγώνιο βολέ με δεξί εξωτερικό φάλτσο, έστειλε τη μπάλα στο δεξί δοκάρι του Ρούλι.

30': Αλλαγή για την Βιγιαρεάλ. Αντί του τραυματία Τσουκουέζε μπήκε ο Πίνο.

35': Χαμηλό το τέμπο του αγώνα. Η Βιγιαρεάλ αμύνεται σωστά. Πήγε να κάνει τη διαφορά με το ταλέντο του ο Ομπαμεγιάνγκ, αλλά το σουτ του Γκαμπονέζου στράικερ σταμάτησε στο δοκάρι.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Άρσεναλ-Βιγιαρεάλ 0-0.

49': Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ. Το πλασέ του Σμιθ-Ρόου καταλήγει δίπλα από δεξί δοκάρι της Βιγιαρεάλ και άουτ.

66': Πρώτη αλλαγή για την Άρσεναλ. Ο Έντεγκαρντ δίνει τη θέση του στον Μαρτινέλι.

72': Ο Μπάκα περνάει στον αγώνα αντικαθιστώντας τον Αλκάθερ για λογαριασμό της Βιγιαρεάλ.

77': Ο Μαρτινέλι εξαπολύει ένα σουτ έξω από την περιοχή των Ισπανών, ωστόσο είναι άστοχο και η μπάλα φεύγει άουτ.

79': Δεύτερο δοκάρι για τον Ομπαμεγιάνγκ που τα έχει με την ατυχία του!

80': Στα τελευταία λεπτά η Άρσεναλ έχει ανεβάσει τον ρυθμό του παιχνιδιού της, προσπαθώντας να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις που θα της αποφέρουν το γκολ της πρόκρισης.

81': Διπλή αλλαγή για την Άρσεναλ. Ο Ομπαμεγιάνγκ βγαίνει και μπαίνει ο Λακαζέτ, ενώ ο Τίρνεϊ κατευθύνεται στον πάγκο και την αντίθετη διαδρομή ακολουθεί ο Γουίλιαν.

87': Κίτρινη κάρτα στον Πίνο.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ: Άρσεναλ - Βιγιαρεάλ 0-0 (1-2 ο πρώτος αγώνας).

Η Βιγιαρεάλ θα παίξει στον τελικό του Europa League με αντίπαλο τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!