Europa League: Άνοιξε λογαριασμό ο Τραορέ Ντιαλό στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (1-0) (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ στον αγώνα κόντρα στη Μίλαν, με τον 18χρονο Αμάντ Τραορέ Ντιαλό να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ στον σύλλογο στο 50’, πέντε λεπτά μετά την είσοδό τους στο ματς ως αλλαγή.

Το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέτυχε ο Αμάντ Τραορέ Ντιαλό και έδωσε το προβάδισμα με 1-0 στους «κόκκινους διαβόλους» στον αγώνα κόντρα στη Μίλαν στο «Ολντ Τράφορντ» για την φάση των «16» του Europa League.

Ο 18χρονος επιθετικός από την Ακτή Ελεφαντοστού, που εντάχθηκε στο ρόστερ της αγγλικής ομάδας μόλις τον περασμένο Γενάρη από την Αταλάντα, μπήκε στο ματς στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ως αλλαγή αντί του Μαρσιάλ και σκόραρε στο 50’ με γυριστή κεφαλιά.