Αϊντχόφεν – Ολυμπιακός: Το 2-1 με τον Χασάν (vid)

Η Αϊντχόφεν προηγήθηκε στο ημίχρονο  με 2-0. Ο Ολυμπιακός έχασε σε 45 λεπτά το προβάδισμα από τον πρώτο αγώνα αλλά με τον Χασάν στο 88' βρήκε σκορ πρόκρισης 2-1.

Ο Φορτούνης σέντραρε από τα αριστερά, ο Ελ Αραμπί έπιασε την κεφαλιά ο Εμβογκό έδιωξε εντυπωσιακά και ο Χασάν με προβολή από κοντά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ο Ολυμπιακός μειώνει σε 2-1. Σκορ πρόκρισης για τους Πειραιώτες στο 88'.

Στο 23’, κόρνερ από τον Τόμας, ο Ζάχαβι κέρδισε τους πάντες στον αέρα και με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Σα, παρότι έκανε προσπάθεια να την μπλοκάρει, αλλά η μπάλα βρήκε μεταξύ άλλων και στο γόνατό του και δεν κατάφερε να συγκρατήσει την μπάλα (1-0). Φέρει ευθύνη ο Πορτογάλος γκολκίπερ, αλλά και όλη η άμυνα του Ολυμπιακού.

Στο 44’, ο Ελ Αραμπί έδωσε ένα φθηνό φάουλ έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού στον Μποσκαλί.

Ο Ζάχαβι από το σημείο που στο πρώτο ματς είχε στείλει την μπάλα στο δοκάρι, έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι αυτή τη φορά του Σα και... 2-0. Ο Πορτογάλος πετάχτηκε, αλλά δεν μπορούσε να κάνει τίποτα. Σκορ πρόκρισης πλέον για την PSV.