ΑΕΚ - Μπράγκα: Τα τέσσερα γκολ των Πορτογάλων (vid)

Η Μπράγκα σημείωσε τέσσερα γκολ στον αγώνα με την ΑΕΚ για την πέμπτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Ονειρικό ξεκίνημα πραγματοποίησε η Μπράγκα στην έδρα της ΑΕΚ για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

LIVE: AEK - Μπράγκα (19:55)

Μετά από εκτέλεση κόρνερ από αριστερά στο έβδομο λεπτό ο Τορμένα σχεδόν με στραβοκλωτσιά άνοιξε το σκορ για τους Πορτογάλους.

Τρία λεπτά μετά ο Σεκέϊρα έκανε το μπάσιμο από αριστερά πέρασε τον Μπακάκη σαν να μην υπήρχε και αφού η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Τσιντώτα, ο Εσγκάιο πάνω στη γραμμή μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα.

Λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Όρτα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1, αφού είχε προηγηθεί το γκολ του Ολιβέιρα.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν το επιθετικό τους κρεσέντο και σημείωσαν άλλο ένα τέρμα, αυτή το φορά με σκόρερ τον Γκαλένο.