Τα ρέστα της με Μπράγκα η ΑΕΚ, στην Κύπρο ο ΠΑΟΚ (πρόγραμμα, βαθμολογίες ομίλων)

Η ΑΕΚ υποδέχεται την Μπράγκα στο ΟΑΚΑ (3/12, 19:55, LIVE στο fosonline.gr) και ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει την Ομόνοια (3/12, 22:00, LIVE στο fosonline.gr) στην Κύπρο για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Τα ρέστα της με Μπράγκα η ΑΕΚ, στην Κύπρο ο ΠΑΟΚ (πρόγραμμα, βαθμολογίες ομίλων)

Την Πέμπτη 3 Δεκεμβρίου διεξάγεται εξ ολοκλήρου η 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League, με κρίσιμες αναμετρήσεις ενόψει της συνέχειας για τις δύο ελληνικές ομάδες που συμμετέχουν στην διοργάνωση.

Στις 19:55, η ΑΕΚ, η οποία υπέστη βαριά εντός έδρας ήττα από την Ζόρια (0-3) την προηγούμενη αγωνιστική, παίζει τα ρέστα της στο ΟΑΚΑ με την Μπράγκα (LIVE στο fosonline.gr). Η ομάδα του Μάσιμο Καρέρα θέλει μόνο νίκη κόντρα στους Πορτογάλους για να έχει έστω και λίγες πιθανότητες πρόκρισης στη φάση των «32», ενώ θα παραταχθεί χωρίς τους Τσιγκρίνσκι και Λόπες.

Στις 22:00 ο ΠΑΟΚ θα διεκδικήσει τη νίκη στην Κύπρο κόντρα στην ουραγό του ομίλου Ομόνοια (LIVE στο fosonline.gr), ώστε να διατηρηθεί ζωντανός στο κυνήγι της πρόκρισης, μετά την ήττα από του από την Αϊντχόφεν στην Ολλανδία (3-2). Επέστρεψε στην αποστολή ο Δημήτρης Γιαννούλης, εκτός έμεινε ο τιμωρημένος Ντάγκλας Αουγκούστο.

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του Europa League σε 5ο και 7ο όμιλο:

Πέμπτη 3/12

5ος όμιλος
22:00 Ομόνοια - ΠΑΟΚ
22:00 Γρανάδα - Αϊντχόφεν

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Γρανάδα 10
2. Αϊντχόφεν 6
3. ΠΑΟΚ 5
4. Ομόνοια 1

7ος Όμιλος
19:55 ΑΕΚ - Μπράγκα
19:55 Ζόρια - Λέστερ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Λέστερ 10
2. Μπράγκα 7
3. ΑΕΚ 3
4. Ζόρια 3

Από το υπόλοιπο πρόγραμμα ξεχωρίζουν οι αγώνες Ρόμα—Γιουνγκ Μπόϊς, Αρσεναλ-Ραπίντ Βιέννης, Αλκμααρ-Νάπολι, Σοσιεδάδ-Ριέκα, Λιλ-Σπάρτα Πράγας, Μίλαν-Σέλτικ, Καραμπάχ-Μακάμπι Τελ Αβίβ, Σίβασπορ-Βιγιαρεάλ, ΛΑΣΚ Λιντς-Τότεναμ, ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Βόλφσμπεργκερ, Φέγενορντ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Ερυθρός Αστέρας-Χοφενχάιμ.

Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες, έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Κλουζ-ΤΣΣΚΑ Σόφιας

Ρόμα-Γιουνγκ Μπόις

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ρόμα 9-1 10

Γιουνγκ Μπόις 6-3 7

Κλουζ 3-8 4

ΤΣΣΚΑ Σόφιας 0-6 1

2ος όμιλος

Μόλντε-Ντάνταλκ

Άρσεναλ-Ραπίντ Βιέννης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Άρσεναλ 12-2 12

Μόλντε 4-8 6

Ραπίντ Βιέννης 8-9 6

Ντάνταλκ 5-12 0

3ος όμιλος

Νις-Λεβερκούζεν

Σλάβια Πράγας-Χάποελ Μπερ Σέβα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Λεβερκούζεν 14-6 9

Σλάβια Πράγας 8-6 9

Χάποελ Μπερ Σέβα 6-10 3

Νις 6-12 3

4ος όμιλος

Ρέιντζερς-Σταντάρ Λιέγης

Μπενφίκα-Λεχ Πόζναν

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Μπενφίκα 12-7 8

Ρέιντζερς 8-5 8

Λεχ Πόζναν 6-8 3

Σταντάρ Λιέγης 3-9 3

5ος όμιλος

Γρανάδα-Αϊντχόφεν

Ομόνοια-ΠΑΟΚ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γρανάδα 6-2 10

Αϊντχόφεν 7-9 6

ΠΑΟΚ 7-5 5

Ομόνοια 3-7 1

6ος όμιλος

Άλκμααρ-Νάπολι

Σοσιεδάδ-Ριέκα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Νάπολι 5-2 9

Αλκμααρ 5-2 7

Σοσιεδάδ 2-1 7

Ριέκα 2-9 0

7ος όμιλος

ΑΕΚ-Μπράγκα

Ζόρια-Λέστερ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Λέστερ 12-4 10

Μπράγκα 8-8 7

ΑΕΚ 5-9 3

Ζόρια 5-9 3

8ος όμιλος

Λιλ-Σπάρτα Πράγας

Μίλαν-Σέλτικ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Λιλ 10-4 8

Μίλαν 7-5 7

Σπάρτα Πράγας 9-9 6

Σέλτικ 5-13 1

9ος όμιλος

Καραμπάχ-Μακάμπι Τελ Αβίβ

Σίβασπορ-Βιγιαρεάλ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Βιγιαρεάλ 13-5 10

Μακάμπι Τελ Αβίβ 4-6 7

Σίβασπορ 9-9 6

Καραμπάχ 3-9 0

10ος όμιλος

ΛΑΣΚ Λιντς-Τότεναμ

Αντβέρπ-Λουντογκόρετς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αντβέρπ 5-2 9

Τότεναμ 10-2 9

ΛΑΣΚ Λιντς 5-7 6

Λουντογκόρετς 5-13 0

11ος όμιλος

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Βόλφσμπεργκερ

Φέγενορντ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ντιναμό Ζάγκρεμπ 4-0 8

Φέγενορντ 4-5 5

Βόλφσμπεργκερ 5-6 4

ΤΣΣΚΑ Μόσχας 2-4 3

12ος όμιλος

Γάνδη-Σλόβαν Λίμπερετς

Ερυθρός Αστέρας-Χοφενχάιμ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Χοφενχάιμ 13-1 12

Ερυθρός Αστέρας 9-4 9

Σλόβαν Λίμπερετς 2-12 3

Γάνδη 2-9 0

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας