Μπενφίκα – Ρέιντζερς: Ανατροπή σε ένα λεπτό οι Σκωτσέζοι (ημίχρονο) (vid)

Η Ρέιντζερς βρέθηκε να χάνει από την Μπενφίκα στη Λισσαβώνα για το Europa League, αλλά σκόραρε δις σε διάστημα 1 λεπτού και έφερε «τούμπα» το ματς (1-2) στο «Ντα Λουζ».

Η Ρέιντζερς προηγείται στο ημίχρονο 1-2 της Μπενφίκα στο «Ντα Λουζ» της Λισσαβώνας για τον τέταρτο όμιλο του Europa League, παρότι βρέθηκε να χάνει από την αντίπαλό της στο ξεκίνημα του παιχνιδιού.

Οι «αετοί» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2o λεπτό της συνάντησης με αυτογκόλ του Γκόλντσον (1-0), που ήταν μάλιστα και το πιο γρήγορο στην ιστορία της διοργάνωσης (2009-10), αλλά οι Σκωτσέζοι έφεραν «τούμπα» το ματς μέσα σε ένα λεπτό (!) με το αυτογκόλ του Ντιόγκο Γκονσάλβες στο 24’ και το γκολ του Καμαρά στο 25’.

Σημειώνεται βέβαια, πως οι γηπεδούχοι παίζουν με δέκα παίκτες από το 19’ λόγω αποβολής του Οταμέντι.