Προκριματικά Europa League 2020-21: Πρόκριση για Απόλλωνα Λεμεσού και ΑΠΟΕΛ (πρόγραμμα-αποτελέσματα)

Ο Απόλλων Λεμεσού συνέτριψε  5-1 τη Σαμπουρτάλο και ο ΑΠΟΕΛ νίκησε στην παράταση 2-0 την Γκιλάνι και προκρίθηκαν στον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League 2020-21. Δείτε το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα

Η «αυλαία» του 1ου προκριματικού γύρου του Europa League άνοιξε την Τρίτη με μία αναμέτρηση.

Η Ριτεριάι από την Λιθουανία νίκησε την Ντέρι Σίτι από την Ιρλανδία σε ένα δραματικό ματς που κρίθηκε στην παράταση (κανονική διάρκεια αγώνα 2-2).

Με χατ τρικ του Νταμπό (σκόραρε και ο Γιαννιώτας στο φινάλε) ο Απόλλων Λεμεσού συνέτριψε 5-1 τη Σαμπουρτάλο και προκρίθηκε στον 2ο γύρο.

Προκριματικά Europa League: Άρης και ΟΦΗ «ψάχνουν» οκτώ αποκλεισμούς...

Με γκολ που σημείωσαν στην παράταση οι Εφρέμ και Εντογκάλα ο ΑΠΟΕΛ λύγισε εκτός έδρας 2-0 την Γκιλάνιτου Κοσόβου και πέρασε επίσης στον 2ο γύρο.

Είκοσι έξι πέναλτι χτυπήθηκαν στο Σάμροκ Ρόβερς – Ιλβες 2-2 (κανονική διάρκεια και παράταση) προκειμένου να βγει ο νικητής που ήταν η γηπεδούχος με 12-11!

Υπενθυμίζεται ότι οι αναμετρήσεις είναι νοκ-άουτ και όσες ομάδες πάρουν το «εισιτήριο» για τον δεύτερο προκριματικό γύρο θα μετάσχουν στην κλήρωση που θα πραγματοποιηθεί στις 31 του μηνός στη Νιόν της Ελβετίας.