Η Εθνική Νέων 4-1 το Κιργιστάν

Η Εθνική Νέων επικράτησε με 4-1 του Κιργιστάν σε φιλικό τουρνουά της Ρωσίας.

Μετά την ισοπαλία 4-4 με το Τατζικιστάν, αυτή τη φορά η Εθνική Νέων σκόραρε και πάλι τέσσερα γκολ κόντρα στο Κιργιστάν και ελπίζει σε πρόκριση στην επόμενη φάση του τουρνουά «Βαλεντίν Γκρανάτκιν Μεμόριαλ» που διεξάγεται στη Ρωσία.

Το σκορ άνοιξε για την Εθνική ο Βρακάς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 17ο λεπτό, ενώ 10 λεπτά αργότερα ο Τζίμας έκανε το 2-0. Ο Πουρνάρας σκόραρε το τρίτο γκολ του αγώνα και τελευταίο του πρώτου ημιχρόνου στο 29'.

Στο δεύτερο μισό η «γαλανόλευκη» ξεκίνησε με τον ίδιο ρυθμό και έκανε το 4-0 με τον Φέκα στο 50ο λεπτό, ενώ το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες του Κιργιστάν ήταν να μειώσουν με τον Αρκτιμπάεφ στο 72'.

Εθνική Νέων: Σουρδής, Αθανασίου, Κόκοβας, Θυμιάνης, Καρδάρης, Φέκκας, Μιχελής, Τζίμας, Τσέλιος, Βρακάς, Πουρνάρας.

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Αρβανίτης, Τσακίρης, Βουτσάς, Τσακαλίδης, Φάκκης