Έκανε το θαύμα του ο πιτσιρικάς του Ολυμπιακού, Εμιλιάνο Μπουλάρι (vid)

Ο 18χρονος επιθετικός των «ερυθρόλευκων» αποδείχτηκε καθοριστικός για την Εθνική Ελπίδων της Αλβανίας.

Ο Εμιλιάνο Μπουλάρι καθιερώνεται στην Εθνική Ελπίζων της Αλβανίας από τον Άλμπαν Μπούσι, ο οποίος θα πρέπει να αισθάνεται δικαιωμένος για την επιλογή του με τον νεαρό επιθετικό του Ολυμπιακού.

Την Παρασκευή το βράδυ ο Μπουλάρι πέρασε ως αλλαγή στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης ανάμεσα σε Τουρκία και Αλβανία. Οι Τούρκοι ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1, όμως χάρη στον Μπουλάρι η Αλβανία πέρασε αλώβητη από την Τουρκία.

Τα λίγα λεπτά που έπαιξε αποδείχτηκαν αρκετά για τον Μπουλάρι προκειμένου να σώσει την ομάδα του από την ήττα. Συγκεκριμένα στην τελευταία φάση του αγώνα μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μπουλάρι έκανε την κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Δείτε στο 04:00 το γκολ του Εμιλιάνο Μπουλάρι…