Η Εθνική Νέων 4-4 με το Τατζικιστάν σε διεθνές τουρνουά στη Ρωσία

Η Εθνική Νέων μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι έμεινε στο 4-4 με το Τατζικιστάν σε αγώνα φιλικού χαρακτήρα.

Στο πλαίσιο διεθνούς τουρνουά που διεξάγεται στη Ρωσία η εθνική Νέων αναμετρήθηκε με το Τατζικιστάν σε φιλικό αγώνα.

Η «γαλανόλευκη» προηγήθηκε με τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου χάρη σε γκολ του Τζίμα.

Το Τατζικιστάν όμως στο 34' έφτασε στην ισοφάριση με σουτ εκτός περιοχής. Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα σημείωσε δύο γκολ με σκόρερ τους Μιχελή και Θυμιάνη.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 60' το Τατζικιστάν μείωσε με πέναλτι αλλά οι παίκτες του Γιάννη Γκούμα έκαναν το 4-2 με πλασέ του Τσακίρη.

Το Τατζικιστάν μπόρεσε να βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα δύο φορές στη συνέχεια διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 4-4.

Εθνική Νέων: Σουρδής, Κάρδαρης, Κόκοβας, Μιχελής, Αθανασίου, Θυμιάνης, Βρακάς, Τσέλιος, Φέκας, Πουρνάρας, Τζήμας. Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν και οι Μανδάς, Αρβαντής, Γώγος, Τσακαλίδης, Βουτσάς, Τσακίρης, Φακής.