O Πιάνιτς εκτέλεσε το φάουλ (γκολ) 7 μέτρα πιο μπροστά από εκεί που έγινε! (vid)

Με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο, η Εθνική ομάδα κατάφερε να φέρει στα ίσα το εις βάρος της 0-2 και στο τέλος να φύγει με βαθμό από τη Βοσνία (2-2).

Παρότι δεν έχει πέσει ακόμα η σκόνη από τη σημαντική επιτυχία των Ελλήνων διεθνών να μετατρέψουν το 2-0 σε 2-2, με τη βοήθεια της τεχνολογίας και της ψηφιακής ανάλυσης, μπορεί να διαπιστώσει κάποιος γεγονότα που έγιναν κατά τη διάρκεια του αγώνα. Κάποια από αυτά... λάθος.

Οπως η εκτέλεση φάουλ του Πιάνιτς, από την οποία προήλθε το δεύτερο γκολ των Βόσνιων στο 15ο λεπτό.

Το φάουλ έγινε 21 μέτρα έξω από την ελληνική περιοχή και ο Πιάνιτς "έκλεψε" 7 μέτρα για να στήσει τη μπάλα και το εκτέλεσε 14 μέτρα έξω από την περιοχή του Βλαχοδήμου.

Φυσικά, αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι το γκολ του άσου της Γιουβέντους ήταν καταπληκτικό. Ωστόσο, δείτε το video που ακολουθεί.