Λευκορωσία-Ελλάδα 1-0: Ψαλίδισε τις ελπίδες για τη 2η θέση

Η Εθνική Ελπίδων ηττήθηκε με 1-0 από την αντίστοιχη της Λευκορωσίας με αποτέλεσμα να χάσει σημαντικές ελπίδες της για τη 2η θέση.

Η Εθνική Ελπίδων γνώρισε την ήττα με 1-0 από τη Λευκορωσία και πλέον τα περιθώρια για να καταλάβει τη 2η θέση στον όμιλο έχουν στενέψει.

Κάποιοι παίκτες του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος δεν ήταν σε καλή μέρα με αποτέλεσμα να υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στη δημιουργία. Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρχε σκορ, αλλά υπήρχε μεγάλη ένταση και είναι χαρακτηριστικό ότι έξι παίκτες αντίκρισαν την κίτρινη κάρτα.

Το δεύτερο μέρος δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για την Ελπίδων, αφού στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μαρτίνοφ άνοιξε το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Παρά τις αλλαγές που έκανε στην επανάληψη ο Νίκος Παπαδόπουλος η εικόνα της ομάδας δεν άλλαξε με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα και να ψαλιδίσει τις πιθανότητες για κατάληψη της δεύτερης θέσης.