Μαυροβούνιο: Ασίστ ο Γιόβετιτς στη νίκη επί της Λευκορωσίας (vid)

Το Μαυροβούνιο κέρδισε 2-0 τη Λευκορωσία σε φιλικό παιχνίδι στην Αττάλεια, με τον Στέφαν Γιόβετιτς του Ολυμπιακού να δίνει την ασίστ στο πρώτο γκολ.

Το Μαυροβούνιο κέρδισε με 2-0 τη Λευκορωσία σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στην Αττάλεια της Τουρκίας, με τον Στέφαν Γιόβετιτς του Ολυμπιακού να ξεκινάει στο βασικό σχήμα των φιλοξενούμενων και να καταγράφει μία ασίστ στο παιχνίδι.

Στο 27ο λεπτό της συνάντησης ο φορ των «ερυθρόλευκων» βρήκε έξοχα τον Άνταμ Μάρουσιτς και ο τελευταίος άνοιξε το σκορ για το Μαυρονούνιο, ενώ στις καθυστερήσεις του 45λεπτου ήρθε και το 0-2 από τον Νίκολα Κριστόβιτς.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι παρά τις εκατέρωθεν επιθετικές προσπάθειες, με τον Γιόβετιτς να γίνεται αλλαγή στο 66’ και τη θέση του να παίρνει ο Ντεμίρ Σκράιελι.