Asian Cup: Ήττα - αποκλεισμός στα ημιτελικά για το Ιράν από το Κατάρ

Το Ιράν του Εσχάν Χατζισαφί ηττήθηκε με 2-3 από το Κάταρ και έμεινε εκτός τελικού του Asian Cup.

Την ήττα με 2-3 από το Κατάρ γνώρισε το Ιράν του Εσχάν Χατζισαφί και αποκλείστηκε στα ημιτελικά του Asian Cup.

O αριστερός μπακ της ΑΕΚ ξεκίνησε βασικός στο ματς, δέχθηκε κίτρινη κάρτα στο 22' και αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον άλλοτε συμπαίκτη του στην Ένωση, Μιλάντ Μοχαμάντι.

Το Ιράν άνοιξε το σκορ στο 5' με τον Αζμούν, ενώ στο 18' το Κατάρ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Γκαμπέρ. Εντέλει στο 43' το Κατάρ πήρε το προβάδισμα.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι Καταριανοί με τον Γιαχανμπάκς να ευστοχεί για το 2-2.

Κόντρα στη ροή του ματς, το Κατάρ ανέκτησε το προβάδισμα με τον Μοέζ Αλί στο 81', ενώ οι ηττημένοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Χαλίλζαντεχ στις καθυστερήσεις του αγώνα.