Σενεγάλη-Γκάμπια 3-0: Βρυχήθηκαν τα «λιοντάρια της Τεράνγκα»

Η Σενεγάλη νίκησε 3-0 την Γκάμπια και ξεκίνησε ιδανικά την πορεία της στον τρίτο όμιλο του Copa Africa.

Με νίκη ξεκίνησε η εθνική ομάδα της Σενεγάλης την πορεία της στο φετινό Copa Africa.

Στην πρεμιέρα των υποχρεώσεών της στον τρίτο όμιλο της διοργάνωσης κέρδισε 3-0 την Γκάμπια και εξασφάλισε το παρθενικό της τρίποντο στο γκρουπ.

Τα «λιοντάρια της Τεράνγκα» άνοιξαν το σκορ μόλις στο τέταρτο λεπτό της συνάντησης με το τέρμα που σημείωσε ο Πάπε Γκεγιέ από ασίστ του Σαντιό Μανέ, ενώ στο 52’ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Λαμινέ Καμαρά, ο οποίος διαμόρφωσε στο 86’ και το τελικό 3-0 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι.

Η Γκάμπια με τη σειρά της δεν κατάφερε να αντιδράσει, ενώ σημειώνεται ότι αγωνιζόταν και με παίκτη λιγότερο, καθώς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Άνταμς.