Nations League: Tα αποτελέσματα της Κυριακής (14/10) και το πρόγραμμα

Δείτε τα αποτελέσματα της Κυριακής και το πρόγραμμα στο Nations League.

Η Ρουμανία και η Σερβία ήρθαν ισόπαλες με το «λευκό» 0-0 στο Βουκουρέστι, με τον Τάντιτς να μην καταφέρνει να σκοράρει από τα έντεκα βήματα ώστε να «χαρίσει» τους τρεις βαθμούς της νίκης στους φιλοξενούμενους.

Για τους Σέρβους δεν αγωνίστηκαν καθόλου οι Γιάγκος Βούκοβιτς (του Ολυμπιακού) και Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς (του ΠΑΟΚ), ενώ για τους γηπεδούχους στο βασικό σχήμα βρέθηκε ο Αλίν Τόσκα του Δικέφαλου του Βορρά.

Ο Μπίμπαρς Νάτχο έπαιξε σε όλο το 90λεπτο στη νίκη με 2-0 του Ισραήλ απέναντι στην εθνική Αλβανίας των Μπάσα και Μάβραϊ του Άρη. Μάλιστα ο παίκτης του Ολυμπιακού έδωσε ασίστ στο δεύτερο γκολ των γηπεδούχων.

Το πρόγραμμα της Δευτέρας

Το αυριανό (15/10) πρόγραμμα περιλαμβάνει επτά παιχνίδια, με τον αγώνα Ισπανία-Αγγλία να ξεχωρίζει. Οι γηπεδούχοι έχουν ήδη 6 βαθμούς στον όμιλο τους, ενώ τα «λιοντάρια» μαζί με τους Κροάτες από έναν.

Η εθνική Ελλάδος θα αντιμετωπίσει στο Τάμπερε τη Φινλανδία (21:45), σε ένα ματς που θα κρίνει πάρα πολλά για την πρωτιά στον όμιλο της «γαλανόλευκης». Οι δύο ομάδες προέρχονται από νίκες, αφού το σύνολο του Μίκαελ Σκίμπε επικράτησε με 1-0 χάρις σε γκολ του Μήτρογλου επί της «μαχητικής» Ουγγαρίας στο ΟΑΚΑ, ενώ η Φινλανδία πήρε «διπλό» στο Ταλίν με γκολ του Πούκι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα με την Εσθονία.