Μέσι: Χάρισε τη νίκη στην Αργεντινή με φοβερό φάουλ (vid)

Ο Λιονέλ Μέσι σκόραρε από εκτέλεση φάουλ και η Αργεντινή νίκησε με 1-0 το Εκουαδόρ για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Ο Λιονέλ Μέσι το έκανε ξανά: Ο αστέρας της Αργεντινής πέτυχε γκολ με απευθείας φάουλ εναντίον του Εκουαδόρ σε προκριματικό αγώνα για το Παγκόσμιο Κύπελλο την Πέμπτη, οδηγώντας τη χώρα του στη νίκη με 1-0.

Ο Μέσι -ο οποίος σημάδεψε το ντεμπούτο του στην Ίντερ Μαϊάμι με ένα νικητήριο φάουλ στις καθυστερήσεις στις 21 Ιουλίου- σκόραρε στο 78ο λεπτό εναντίον του Εκουαδόρ. Έχει 65 γκολ στην καριέρα του με απευθείας φάουλ.

Το γκολ ήταν το 29ο του Μέσι στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, ισοφαρίζοντας τον Λουίς Σουάρες ως τον πρώτο σκόρερ στην ιστορία των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου της CONMEBOL.