«Ιπτάμενη» η Ολλανδία κέρδισε τη Γερμανία με 3-0 (vid)

Οι «ιπτάμενοι» Ολλανδοί επικράτησαν της Γερμανίας με 3-0 θυμίζοντας τον παλιό καλό τους εαυτό.

Με εμφάνιση βγαλμένη από τα παλιά η Ολλανδία πήρε την νίκη απέναντι στην Γερμανία με σκορ 3-0.

Το 1-0 έκανε με κεφαλιά ο Βίρτζιλ Φαν Ντάικ ανοίγοντας τον δρόμο της νίκης για τους γηπεδούχους.

Από την άλλη τα «πάντσερ» συνέχισαν να προβληματίζουν καθώς δεν απείλησαν ουσιαστικά τον αντίπαλο τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ολλανδοί κρατούσαν το υπέρ τους προβάδισμα και στο 87' πήραν «αέρα» δύο τερμάτων με σκόρερ τον Ντεπάι ο οποίος σημάδεψε και το δοκάρι του Νόιερ στις καθυστερήσεις.

Το τελικό 3-0 για τις «τουλίπες» διαμόρφωσε ο Βαινάλντουμ ολοκληρώνοντας με το καλύτερο τρόπο μία ονειρική βραδιά για την Ολλανδία.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Σίλεσεν, Ντάμφρις, Ντε Λιχτ, Φαν Ντάικ, Μπλιντ, Ντε Γιονγκ, Ντε Ρουν, Βαϊνάλντουμ, Μπάμπελ, Μπέργκβαϊν, Ντεπάι.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Νόιερ, Γκίντερ, Μπόατενγκ, Χούμελς, Χέκτορ, Κίμιχ, Τζαν, Κρόος, Μίλερ, Βέρνερ, Ουτ.