ΗΠΑ - Κολομβία 2-4: Δείτε το γκολ - ποίημα του Χάμες Ροντρίγκες αλλά και του Μπόρχα (vids)

Οι Κολομβιανοί «μάγεψαν» με δύο γκολ για... highlights

ΗΠΑ - Κολομβία 2-4: Δείτε το γκολ - ποίημα του Χάμες Ροντρίγκες αλλά και του Μπόρχα (vid)

Η Κολομβία νίκησε τις ΗΠΑ με 4-2 σε φιλικό αγώνα και αυτός που έκλεψε την παράσταση ήταν ο Χάμες Ροντρίγκες με το εντυπωσιακό γκολ που πέτυχε. Ο Κολομβιανός επιθετικός της Μπάγερν Μονάχου, στο 36ο λεπτό του αγώνα έστειλε τη μπάλα στο «παραθυράκι» της εστίας του ανήμπορου να αντιδράσει Στέφεν.

Με αυτό γκολ άνοιξε το σκορ στο συγκεκριμένο ματς και τον χορό τον γκολ των Κολομβιανών έκλεισε ο Μιγκέλ Μπόρχα στο 79ο λεπτό.

Για τους Κολομβιανούς σκόραραν επίσης οι Ρανταμέλ Φαλκάο και ο Κάρλος Μπάκα ενώ για τις ΗΠΑ σκόραραν οι Κέλιν Ακόστα και Μπόμπι Γουντ.