Με βασικό τον Σιμάνσκι η Πολωνία νίκησε (1-0) σε φιλικό τη Γερμανία!

Η Πολωνία επικράτησε 1-0 της Γερμανίας, σε φιλική αναμέτρηση, με τον Νταμιάν Σιμάνσκι της ΑΕΚ, να ξεκινά στο αρχικό σχήμα αγωνιζόμενο 77 λεπτά

Με το μίνιμουμ σκορ επιβλήθηκε, με το μίνιμουμ σκορ, σε φιλική αναμέτρηση, νίκη επί της Γερμανίας, στη Βαρσοβία

Ένα γκολ του Κίβιορ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Μάλιστα, στο αρχικό σχήμα για την ομάδα του Φερνάντο Σάντος βρέθηκε ο Νταμιάν Σιμάνσκι, με τον ποδοσφαιριστή της ΑΕΚ να αγωνίζεται για 77 λεπτά.

Στο 31', ο Σεμπαστιάν Σιμάνσκι εκτέλεσε το κόρνερ, με τον Κίβιορ να μπαίνει στην πορεία της μπάλας και με εκπληκτική κεφαλιά να κάνει το 1-0.

Αυτό ήταν και το σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μέρος, τα «πάντσερ» έπαιξαν πολύ καλό ποδόσφαιρο και προσπάθησε να ισοφαρίσει, χωρίς να το καταφέρνει.

Αποκορύφωμα στην εξαιρετική παρουσία του Σέζνι, ήταν η φανταστική απόκρουση στην κεφαλιά του Βόλφ στο 89ο λεπτό. Έτσι, το 1-0 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.