Σκωτία - Κύπρος 3-0: Λύγισε στη Γλασκώβη

Η Κύπρος πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε στη Γλασκώβη, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0, στην πρεμιέρα της προκριματικής του Euro 2024.

Με το... αριστερό μπήκε στην προκριματική φάση του Euro 2024 η Κύπρος. Το συγκρότημα του Τιμούρ Κετσπάγια ηττήθηκε 3-0 από την Σκωτία στη Γλασκώβη στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου και οι ελπίδες πρόκρισης σε τελική φάση λιγοστεύουν!

Οι γηπεδούχοι φρόντισαν να επιβάλλουν από την αρχή τον ρυθμό τους και στο 21' ο ΜακΓκιν από ασίστ του Ρόμπερτσον έκανε το 1-0. Στο 87' ο ΜακΤόμινεϊ έκανε το 2-0 ενώ ο ίδιος παίκτης στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό σκορ, τέρμα που προήλθε από τη δεύτερη ασίστ του αριστερού μπακ της Λίβερπουλ.

Να σημειωθεί πως οι Κύπριοι ολοκλήρωσαν με δέκα το παιχνίδι αφού στο 90+5' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ιωάννου.