Ρουμανία – Σλοβενία 1-2: Νίκη με Σπόραρ στο Κλουζ

Με τον Αντράζ Σπόραρ του Παναθηναϊκού να βρίσκει δίχτυα, η Σλοβενία κέρδισε 2-1 τη Ρουμανία στο Κλουζ σε φιλική αναμέτρηση.

Τη νίκη με 2-1 σε βάρος της Ρουμανίας πανηγύρισε η εθνική ομάδα της Σλοβενίας σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Κλουζ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2 στο πρώτο ημίχρονο και παρότι η αντίπαλό τους μείωσε στην επανάληψη, τελικά διασφάλισαν το υπέρ τους σκορ και εξασφάλισε το θετικό αποτέλεσμα.

Αναλυτικότερα, η Σλοβενία άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό της συνάντησης με το τέρμα του Σέσκο, ενώ στο 32’ τη «σκυτάλη» πήρε ο Αντράζ Σπόραρ του Παναθηναϊκού που βρήκε δίχτυα και διπλασίασε τα τέρματα του αντιπροσωπευτικού του συγκροτήματος.

Στο 64’ η Ρουμανία μείωσε τελικά σε 1-2 με τον Ντενίς Ντραγκούς, αλλά παρά τις ευκαιρίες ως το φινάλε το σκορ παρέμεινε ανέπαφο.